<در ایران چه می‌گذرد؟ دوشنبه ۲۳ خرداد ۸۴

همه چیز از همه جا در مورد انتخابات

1) من نمی‌دانم هاشمی با این همه روباه صفتی و چهره‌ی دموکرات به خود گرفتن اگر خدای ناکرده رای آورد فردای انتخابات چه خواهد کرد؟ اشک تمساحی که در برابر فریاد اعتراض یک دختر دانش‌جوی عکاسی ریخت دامانش را خواهد گرفت. و این که گفت در این 27 سال مسئولیتم هیچ کس را به زندان نیانداخته‌ام و گنجی را نیز. جالب است رفتار جوانان شمال شهری که در برابر روزی بیست هزار تومان شرافت خود را می‌فروشند و عبارت Hashemi 2005 را روی ماشین و لباس خود نصب می‌کنند. بیا و ببین چه خبره!

) خیلی جالب است که تمام کاندیداها حرف‌های خاتمی را تکرار می‌کنند و دیگر کسی عبارت مقام عظمای ولایت را در گفتمانش به کار نمی‌برد.

3) مصاحبه‌ی سانسور نشده‌ی معین و حجاریان را حتما گوش کنید. (لینك را متاسفانه گم كردم). اول از همه این که صدای حجاریان را پس از ترور نشنیده بودم و دلم ریش شد از نتیجه‌ی کار خشونت طلبان که با تئوریسین اصلاحات چه کرده‌اند و ما نیز به او حمله می‌کنیم فقط چون به ادامه‌ی اصلاحات امیدوار است و عملگرایانه اندیشیده است. دوم این که معین و حجاریان تکلیف خود را با رهبر و ولایت فقیه حداقل در تئوری روشن کرده‌اند. البته در همین گفت‌وگوی یک ساعته نیز مشکلات فراوانی که معین پیش رو خواهد داشت موج می‌زند. به نظر می‌رسد معین اهل این باشد که مردم را برای احقاق حقشان به خیابان‌ها بکشاند. اما مرد می‌خواهد. آیا معین مرد عمل خواهد بود؟ (منظورم اجرای موفق سیاست چانه‌زنی در بالا لگدزنی در پایین است).

4) هاشمی گفت نوع لباس پوشیدن هر کس به خودش مربوط است و فقط لباس باشد کافی است (یعنی کسی عریان بیرون نیاید!). لعنت بر هر چه آدم دروغ‌گوست. او البته هیچ صحبتی در مورد حراست و گزینش نکرد.

5) جنتی در نماز جمعه دولت آینده را ملزم کرد که شایسته‌سالار باشد. جناب آقای جنتی، اگر شایسته‌سالاری باشد جای شما در کنج غربت است (خدا وکیلی خیلی احترام گذاشتم). آن تریبون نماز جمعه میراث عزیزانی مثل طالقانی است. تو را به خدا شایسته‌سالاری را به گند نکشید که شخص شما مثال بزرگ بزرگ بزرگ نقض آن هستید.

6) تبلیغات مشترک قالیباف و هاشمی و کمک‌های ستاد هاشمی به قالیباف نشان از این می‌دهد که فرقی ندارد کدام یک از این دو به قدرت برسد. قابل توجه دوستان ارزشی که بین این دو مرددند. این روزها روبهان برای قالب پنیر نقشه‌های پیچیده‌تری می‌کشند.

7) برخی می‏گویند باید به هاشمی رای داد تا شاخ ره‏بر را بشكند. سؤال من این است كه شاخ هاشمی را چه كسی خواهد شكست؟ دیكتاتور بد است. فرقی نمی‏كند خامنه‏ای باشد یا جنتی یا هاشمی.

8) با تشکیل جبهه‌ی متحد دموکراسی و حمایت نهضت آزادی از معین در روزهای اخیر شاهد تغییر نظر تدریجی مردم از تحریم به معین هستیم. این روند ادامه دارد و اگر به همین صورت ادامه یابد دست کم انتخابات را به دور دوم خواهد کشید. نتایج نظرسنجی‌ها در حال تغییر است. زودتر تصمیم بگیرید.

9) همین که پنج نفر از کاندیداها دکترا دارند و یک نفر مهندس است و یک نفر لیسانس نشان می‌دهد جمهوری اسلامی به زور افکار عمومی هم که شده دارد به طرف عقلانیت حرکت می‌کند. قالی‌باف هم تبلیغ می‌کند که : "سلام دکتر!". این‌ها خوب می‌دانند که اگر به خواست مردم گردن ننهند کارشان تمام است. فرق جمهوری اسلامی و رژیم سابق (به قول بهنود) این است که این‌ها صدای مردم را زودتر شنیده‌اند. حالا قسمت‌های جالب این سریال باقی است. منتظر اجرای موسیقی راک در حضور علمای اعلام و ره‌بر فرزانه باشید. آی خدا چه قدر سخت است آدم بگوید غلط کردم.

10)به رضا (خان) شاه دوم به خاطر روزه‌ی سیاسی و تحریم گسترده‌ی انتخابات!!! خسته نباشید می‌گویم. فقط خواهش این حقیر این است که بزرگواری بفرمایند و نظرشان راجع به کودتای 28 مرداد و آزادی‌خواهان و اندیشمندانی که در پای پدرشان قربانی شدند را بفرمایند. اگر خاطر مبارک همایونی نیست به عنوان یک یادآوری کوچک عرض می‌کنم که: "از مرتضی سخن می‌گویم".

11)مصاحبه‌ی گزارشگران صدا و سیما و بخش‌هایی از صحبت کاندیداها که در گزارش‌های خبری مطرح می‌شود عمدتا مربوط به قیمت تخم‌مرغ و مرغ و نظایر آن است. در بخش دیگر نیز 1000 بار خبر تشکر رمضان‌زاده از صداوسیما پخش می‌شود. باید به آقای ضرغامی گفت:

سگ به دریای هفتگانه بشوی که چو تر شد پلیدتر باشد.

12)قاضی مرتضوی را این روزها توی یک صندوق دربسته در دمای 273 درجه زیر صفر در عمق یک کیلومتری زمین پنهان کرده‌اند تا هیچ حرفی نزند. مشخص است که هر کلمه‌ای که بگوید به ضرر نظام تمام می‌شود. جالب است آقای خامنه‌ای این را می‌داند و این قدر از او حمایت می‌کند. متن نامه‌ی مقام معظم به قاضی مرتضوی بدین شرح است:

باسمه تعالی

جناب آقای قاضی مرتضوی دامت کاذباته

فعلا خفه!

والسلام

13)با حمایت امیرانتظام از جبهه‏ی متحد دموكراسی معین، به قول حسین درخشان جای شیرین عبادی خالی است.

آرمین راد :: June 13, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/61
در ایران چه می‌گذرد؟
Excerpt:
Weblog: Khabarchin
Tracked: June 13, 2005 05:19 PM

نظرات شما:

شماره 12 خیلی جالب بود.

نوشته شده توسط : afra در روز ۲۳ خرداد ۱۳۸۴، ۰:۴۳ بعدازظهر

سلام..آقای راد من هميشه پيگير نوشته های شما هستم..خيلی عالی بود مخصوصا شماره ۱۲ که منو از خنده ترکوند..من نميفهمم چطور بعضی ها حاضرند اين فرصت طلايي رو از دست بدهند اگر معين با اختلاف کم بازی رو ببازه همه اونهايي که اهمال کردند مقصرند...به اميد فردای روشن براي من٬تو و تمام مردم دنيا


نوشته شده توسط : armaan در روز ۲۳ خرداد ۱۳۸۴، ۳:۵۱ بعدازظهر

سلام
واقعاً عالي نوشته بوديد ولي آخه حرفاي قشنگ زدن خيلي راحته مهم عملکرد مردمه
دور از جوون بعضي ها ما تا وقتيکه انقدر آدم کم عقل تو جامعه داريم همين طور تو بدبختي مي مونيم. همونايي که يه عمر به اون جاني بالفطره اکبرکوسه فحش مي دادن الان با اون فيلم تبليغاتي آشغالش به سمتش جلب شدن خودتونم که تو شماره اول نوشتتون به اون جووناي اشغالي که واسش تبليغ مي کنن اشاره کرده بوديد به هر حال اميدوارم خدا عقل مردمو به کار بيندازه شرکت تو اين انتخابات بزرگترين خيانته حتي از اون خيانت 27 سال پيشم بدتره

نوشته شده توسط : hasti در روز ۲۴ خرداد ۱۳۸۴، ۸:۲۲ صبح

شما

من مي خواستم بگم اگر انتخاب معين ولي فقيه را به دردسر مي اندازد چرا اصولا" دستور به تائيد صلاحيت او کرد تا به درد سر بيافتد چرا نمي خواهيد باور کنيد رد صلاحيت و بعد تائيد او سناريوي از پيش تعين شده بود تا هيجان کاذب را براي مشارک مردم در انتخابات را فراهم کنند فرض کنيد شما مي خواهيد اداره يک شرکت را به کسي بدهيد, طبيعتا" به کسي مي دهيد که بيشتر به افکار شما نزديک باشد و راه شما را ادامه دهد نه اينکه شما را نابود کند پس معين تافته جدا بافته نيست اگر به دوران خاتمي نگاه کنيم متوجه ميشويم خاتمي به مراتب شعارهايش تو دل برو تر از معين بود حالا نگاه کنيد به از 8 سال باز تو جاي اولمان هستيم فقط به مدت 8 سال فرصت براي سرکوب بيشتر و جمع و جور کردن بهتر رژيم شد وارد اين سناريو نشويد و بازيچه معين و ديگران که يکي در چهره خشن و ديگري مهربان, که همه آنها يک هدف دارند و آن پايداري جمهوري اسلامي است نشويد انتخابات را تحريم کنيد تا آزاد شويد.

نوشته شده توسط : Ali در روز ۲۶ خرداد ۱۳۸۴، ۷:۵۸ بعدازظهر