<مصداق توده ی خفیف شده ی جامعه ی فرعونی نشویم! دوشنبه ۲۳ خرداد ۸۴

انقلاب با همه‌ی فرود هایش، فرصتی تاریخی برای گام نهادن در راه جمهوریت و آزادی و دموکراسی در برابر مردم ایران گشود که پس از بیست و چند سال تحمل رنج و تلخکامی‌هایش، جز استبداد دینی به ارمغان نیاورد. دوم خرداد نیز آخرین فرصت برای اثبات وقوع شعارهای وعده داده شده‌ی رهبر انقلاب اسلامی در سایه‌ی حکومت دینی و تنها شانس دوام « جمهوری اسلامی » بود که آن هم سترون ماند.

شواهد نشان از آن دارد که رئیس جمهوری کنونی به عنوان آغازگر اصلاحات حکومتی در آخرین روزها نیز، آخرین فرصت‌ها را نادیده گرفته و از دست خواهد داد و نامزد ریاست جمهوری این بخش از اصلاح طلبان هم با ورود به نمایش انتخابات پس از حکم حکومتی حاکم مطلق نشان داد بر خلاف شعارهای بیانیه‌اش مانند رئیس جمهور کنونی یا خود را فریب می‌دهد و مفهوم «جامعه مدنی» را به درستی نشناخته‌است و یا قصد فریب مردم را دارد و هنوز به «جامعه توده وار» برای رسیدن به اهداف نظام دل به گرو داده‌است؛ جامعه ی توده وار خفیف شده‌ای که جز تسلیم و رضای به استبداد چاره‌ای نداشته باشد!

باری،اصلاح طلبان حکومتی آخرین فرصت‌ها را نیز از کف دادند و چاره‌ای جز «تحریم انتخابات» برای اپوزیسیون اصلاح طلب باقی نگذاردند. در انتخابات فرمایشی شرکت نکنیم و مصداق توده‌ی خفیف شده‌ی جامعه‌ی فرعونی نشویم!*

*:قوم خود را خوار کرد تا از او اطاعت کنند...قرآن

سید سام الدین ضیائی :: June 13, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/62

نظرات شما:

واي به حال مردمي كه يكي از سمبلهاي جوانانش در همه ي دنيا آقاي حسين دزخشان باشد. ايشان در جند روز گذشته به خوانندگان وبلاگ انگليسي اش اعلام كرده كه به ايران باز ميگردد. حالا ميگويد كه از ديروز (يكشنبه) در ايران است و حتي در تظاهرات زنان در مقابل دانشگاه شركت كرده! و قرار است گزارشات مفصل ديگري از ايران بفرستد! در عين حال اين اعلام شجاعت و قهرماني اش را با نقاضاي كمك مالي از خوانندگان خوش باور خارجي اش همراه كرده است و در هر فرصت ممكن از آنها تقاضاي پول ميكند. واقعا كه شرم آور است! از زود باوري و خير خواهي خارجيان بهره جستن و از اعتماد آنان به جوانان ايراني هزينه كردن!!!
لطفا اين عمل شرم آور هودر را بر ملا كنيد!

نوشته شده توسط : جمال در روز ۲۳ خرداد ۱۳۸۴، ۱۱:۰۹ بعدازظهر

سلام

سيد جان شركت در انتخابات با دستور و امر حاصل نمي شود. همانطور كه فردي خواهان شركت است و به اين باور رسيده كه در انتخابات شركت كند ديگر هم كه تحريم كننده بوده و هست از اين حق برخوردار است.

موفق باشي

نوشته شده توسط : ايران امروز در روز ۲۴ خرداد ۱۳۸۴، ۰:۳۷ صبح

سلام. در باره «رنج و تلخ کامی ها» حرفی نیست. با شما موافقم. اما اینکه «انقلاب ... جز استبداد دینی به ارمغان نیاورد» نادرست است. تأثیرات انقلاب در عرصه اجتماعی، سیاسی، فکری و روانی آشکار و غیرقابل انکار است.

نوشته شده توسط : محمود در روز ۲۴ خرداد ۱۳۸۴، ۲:۵۲ بعدازظهر

دوستان گرانقدر،1)آگاهي دادن،امر و دستور نيست.اگر بتواني باور كسي را با روشنگري تغييردهي،نه تنها نكوهيده نيست كه شايسته است!2)من عرض نكردم انقلاب در عرصه هاي گوناگون تاثير نداشته!داشته!اما حاصل نهايي كار مهم است!و آن همان استبدادي است كه عرض شد! با اميد بهروزي

نوشته شده توسط : سام الدين ضيائي در روز ۲۴ خرداد ۱۳۸۴، ۸:۳۴ بعدازظهر

سلام. حالا عصبانی نشید. من با شما موافق هستم. باید دنیا را آتش زد و از نو ساخت.

نوشته شده توسط : محمود در روز ۲۴ خرداد ۱۳۸۴، ۱۰:۰۵ بعدازظهر