<آخرین اخبار و تحلیل‌های انتخاباتی پنجشنبه ۲۶ خرداد ۸۴

1) صدا و سیما در این روزها در تهییج احساسات ملی مردم بسیار می‌کوشد. ای ایران دوباره محبوب شده و فضای تا حدودی – تاکید می‌کنم تا حدودی - آزاد در صدا و سیما دیده می‌شود. اما این فضای آزاد به این راحتی‌ها قابل برگشت نیست. من فکر می‌کنم این نقشه‌ی بخش عاقل جناح راست (چه ترکیب نامتجانسی!) است که به بهانه‌ی انتخابات فضا را کمی باز کند و بخش متعصب و تندرو جناح راست را کمی به عقب بکشاند. اما این همه‌ی ماجرا نیست.

2) با تغییر واضح نتایج نظرسنجی‌ها آقایان که قبلا در شکست اصلاح‌طلبان شکی نداشتند و شاید به همین دلیل دستور به تایید صلاحیت معین و مهرعلی‌زاده دادند به خود آمده‌، ذات خود را بالاخره نشان داده و دست به ضد تبلیغ علیه معین زده‌اند. عبارت‌هایی مثل این که آمریکا برای حمایت از گروه‌هایی که برای توسعه‌ی دموکراسی و حقوق بشر در ایران فعالیت می‌کنند پول می‌دهد (با تاکید بر کلمات دموکراسی و حقوق بشر) بیش‌تر در صدا و سیما شنیده می‌شود. اما آقایان نمی‌دانند که این خود تبلیغی برای معین محسوب می‌شود.

3) در این دور از انتخابات تندروها رای نمی‌دهند. این‌ها دو گروه‌اند. روشن‌فکران تندرو و لمپن‌های تندرو. هر دو گروه هم می‌گویند: چه فایده‌ای دارد؟ این‌ها که برای ما کاری نکرده‌اند. میانه‌روها هم رای می‌دهند. لمپن‌های میانه‌رو به هاشمی رای می‌دهند و روشن‌فکران میانه‌رو به معین. هر دو گروه هم می گویند: به این رای بدهیم که اون یکی (یعنی دشمن) رئیس‌جمهور نشود. ]شوخی: خداییش همه‌مون سر و ته یک کرباسیم.[ ما که یک دلیل درست و حسابی از هیچ یک از طرفین نشنیدیم. همه می‌گویند اون‌طرفی‌ها که رای می‌دهند (یا نمی‌دهند) خائنند. اما وقتی قرار باشد هر طرف بروم خائن باشم من ترجیح می‌دهم در همان طرفی باشم که بهنود و ابراهیم نبوی و سحابی و یزدی و خاتمی هستند. من به معین رای می‌دهم.

4) برای کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند این انتخابات جنگ بین لمپن‌ها و روشن‌فکران است.

5) من که خیلی دوست دارم رایی که در نهایت از صندوق بیرون آورده می‌شود با رایی که مقام معظم به صندوق می‌اندازد یکی نباشد که به احتمال زیاد هم نیست. او به قالی‌باف رای خواهد داد.

6) خاتمی وجهه‌ی فرهنگی داشت و انصافا در این زمینه کارنامه‌ی قابل قبولی ارائه کرد. عمده‌ی کارش هم این بود که معتقد بود در این حوزه نباید کاری کرد و نکرد و اصحاب فرهنگ تحولی را ایجاد کردند. او خود البته با نحوه‌ی کارش که بر پایه‌ی اخلاق بود به‌ترین تاثیر را در این زمینه گذاشت. معین وجهه‌ی دانشگاهی و علمی دارد. من امیدوارم رای بیاورد و تحولی علمی را شروع کند. در این حوزه البته برنامه‌ریزی بیش‌تری لازم است اما من مطمئنم معین این برنامه را با دادن استقلال بیش‌تر به دانشگاه‌ها ادامه خواهد داد و امیدوارم موفق بشود. به قول یک ضرب‌امثل ژاپنی اصلاحات ریشه‌ای اصلاحات در آموزش و نظام تولید علم است و معین این کاره است.

7) دولت عشق نیامده سقوط کرد. محسن رضایی نام دولت خود را دولت عشق گذاشته بود. کار خوبی کرد که انصراف داد. دولت عشق نیامد و من دولت پاینده شدم.

8) برای موفقیت معین دعا می‌کنم و منتظر می‌مانیم ببینیم چه می‌شود.

آرمین راد :: June 16, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/68

نظرات شما:

قر بده، رای نده
http://rokgoo.blogspot.com/2005/06/blog-post_16.html

نوشته شده توسط : رک‌گو در روز ۲۶ خرداد ۱۳۸۴، ۱۱:۰۳ بعدازظهر

شعبده‌ بازی انتخابات
http://rokgoo.blogspot.com/2005/06/blog-post_17.html


نوشته شده توسط : رک‌گو در روز ۲۷ خرداد ۱۳۸۴، ۹:۲۹ بعدازظهر

از ترس گرگ به روباه راي ندهيد

اينها همه نقشه است براي راي 21ميليوني براي رفسنجاني. رفسنجاني همون عاليجناب سرخپوشه. گنجي بخاطر نوشتن اون کتاب زنداني شد.مخالفهاي رفسنجاني يا تو زندانند يا سينه قبرستون.فراموش نکنيد قتلهاي زنجيره اي و کشته شدن فروهرها را.
ما همه تبليغات کثيف رفسنجاني رو ديديم .دختران بزک کرده و کنسرت وجشن وموسيقي وغيره.فراموش نکنيد دوم خرداد را که ميگفتند اگر خاتمي رييس جمهور شود حجاب آزاد ميشه ولي اگر ناطق نوري رييس جمهور شود خيابانها را هم جدا ميکند. الانم دارن ميگن اگر احمدي نژاد انتخاب بشه خيابانها را جدا ميکنه.اينها همه ترفندهاي رفسنجاني براي راي 21 ميليونيست!!! اگه واقعا نيروهاي نظامي تونستن اين همه راي براي احمدي نژاد جور کنند و او را از قعر ليست به دور دوم بفرستند پس در دور دوم هم مي توانند اين کار را بکنند.انتخابات دور دوم انتخاب از بين بدتر وبدتره .شما را به خدا هوشيار باشد سايرين را هم هوشيار کنيد. نگذاريم مردم با شرکت در دور دوم به انتخاباتي مشروعيت بدند که برندش يا احمدي نژاد
(مجري قتلهاي زنجيره اي) يا رفسنجاني (فرمانده قتلهاي زنجيره اي) خواهد بود.
--------------------------------------------------------------------------------
کد

نوشته شده توسط : Ali در روز ۳۱ خرداد ۱۳۸۴، ۰:۲۷ صبح