<شكست خورديم یکشنبه ۲۹ خرداد ۸۴

خانم‏ها! آقايان! خسته نباشيد. ما شكست خورديم.

1) حق ما همين است. اين انتخابات از جهت فيلترهاي شوراي نگه‏بان البته آزاد نبود و كانديداها هم هر حرفي را نمي‎توانستند بزنند اما از بسياري جهات با پارامترهاي يك انتخابات آزاد هم‏خواني داشت. جمع كثيري از مردم به پاي صندوق‎هاي راي رفتند و انتخاب كردند. همان طور كه در مطلب قبلي خود گفتم اين جنگي بين روشن‏فكران و لمپن‏ها بود. حالا با كمال شرمندگي مي‏شود فهميد كه روشن‏فكرها شكست خوردند آن هم به وسيله‏ي يكي از دموكراتيك‏ترين ابزار و آن هم انتخابات. تا به حال هميشه الله‏كرم ‏ها در زور و با باتوم و فحش و خشونت بر ما حكومت مي‎كردند. حالا با انتخابات. آن‏ها پيش‏رفت كرده‎اند و ما پس‎رفت. بايد قبول كرد كه شكست خورده‏ايم و هر كه بيايد، خواه احمدي‎نژاد باشد خواه هاشمي لياقت ما همين است.

2) همين امروز صداي مردم در بقالي و سبزي‏فروشي به پشيماني بلند بود كه چرا ديروز به معين راي نداديم!

3) كل تحريم‏كنندگان حدود 16 ميليون نفر بودند. بضاعت روشن‏فكران ايران و حاميان آنان با در نظر گرفتن نصف كساني كه راي ندادند به عنوان حاميان اصلاحات (يعني 8 ميليون نفر) حداكثر 12 ميليون نفر است. بايد قبول كرد كه ما در اقليتيم.

4) آراي كروبي به خاطر روستاييان فقيري كه يك خانواده‏ي هشت نفره را اداره مي‎كنند و در طول يك سال حداكثر يك ميليون تومان براي اداره‏ي كل خانواده درآمد دارند بالا رفته است. ما اين‏ها را نديده بوديم. ماهي چهارصد هزار تومان براي اينان طعمه‏ي بزرگي بود و تقريبا داشت جواب مي‏داد. آقايان و خانم‎ها! ما باز هم بخش بزرگي از مردم را نديديم.

5) در دور دوم دوست دارم احمدي‎نژاد راي نياورد. اما هر چه فكر مي‎كنم دلم نمي‎آيد به هاشمي راي بدهم. بايد كمي صبر كرد و بعد تصميم گرفت.

6) به قول الپر اين شكست بايد درس بزرگي باشد براي ما. همان طور كه هاشمي هشت سال پيش آرام از نردبان قدرت پايين آمد بايد از داد و بي‎داد پرهيز كرد و واقعيت را پذيرفت. بايد براي اعتراضات مدني برنامه‏ريزي كرد. دوره‏ي فشار از پايين فرا رسيده است. هر كس رئيس‏جمهور شود بايد مواظب پايين باشد!!!

آرمین راد :: June 19, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/70

نظرات شما:

تقلب گسترده در انتخابات

http://nourizadeh.com


نوشته شده توسط : ٍspider در روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۴، ۴:۲۴ صبح

سلام..شك نكن كه تقلب گسترده اي در انتخابات صورت گرفته..نهادهاي موازي اطلاعات..سردار حجازي و اعوان و انصارش..دار و دسته كيهان..شوراي نگهبان و..همه و همه دست به هم دادند تا كله خري به اسم احمدي نژاد به دور دوم برود..من همان شب انتخابات اين قضيه را به تمام دوستانم در ياهو مسنجر اطلاع دادم..واقعا بايد......هيچ حرفي نزنم بهتر هست...به اميد فردای روشن براي من٬تو و تمام مردم دنيا


نوشته شده توسط : armaan در روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۴، ۱۱:۵۳ صبح

من تقلب رو دليل اصلي شكست نمي دونم. حرا تو دوم خرداد نتونستن تقلب كنن؟ بيست ميليون رو نمي شه دستكاري كرد ولي يك ميليون و دو ميليون رو ميشه. حتي با فرض تقلب بازم اسمش شكست!

نوشته شده توسط : afra در روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۴، ۴:۱۲ بعدازظهر

تورو خدا هاشمي رو تبليغ نكنيد. بسه عقبگرد....

نوشته شده توسط : علي و ... در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۴، ۲:۴۵ صبح

آيا مي توانيم يکصدا فرياد برآوريم"نه هاشمي، نه افعي، آزادي، آزادي"

فکر مي کنيد اگر هاشمي بيايد احمدي نژاد، قاليباف، لاريجاني، رضايي از اين مملکت مي روند؟!

اگر قبول داريد که در انتخابات تقلب کرده اند! پس چرا فرياد بر نمي آوريد و بي شرمانه ما را دوباره دعوت به شرکت در انتصابات تقلبي و راي به فرمانده تقلب مي کنيد؟

آهاي مشارکتي هاي ترسو و بزدل، آهاي مجاهدين نان به نرخ روز خور، آهاي کارگزاران فرصت طلب

ما را از که و از چه مي ترسانيد؟ از آمدن احمدي نژاد؟ از فاشيسم؟ از نظاميان؟ از مافياي نظامي؟

راه حلتان چيست؟ راي به هاشمي؟ راي به فرمانده فاشيسم؟ راي به آقازاده ها؟ راي به رانت خواري؟ راي به مافياي ثروت و چپاول؟

نمي دانم خود احمقيد يا ما را احمق مي پنداريد؟ آيا پست و مقام دنيا اين قدر برايتان لذت بخش است که با بي شرمي تمام و در عصر ارتباطات و اطلاعات سريع رنگ عوض مي کنيد و حرف هاي ديروزتان يادتان رفته؟ مگر تا ديروز هاشمي منفور نبود؟ مگر او شيخ الشيوخ باندبازان نبود؟ مگر تا ديروز ردپايش در پرونده ميکونوس نبود؟ مگر تا ديروز عاليحناب سرخ پوش نبود؟ مگر سعيد امامي نوکر گوش به فرمان او نبود؟

مگر علي فلاحيان وزير اطلاعات او نبود؟ مگر ردپايش در قتل هاي زنجيره اي مشاهده نمي شد؟

مگر تا ديروز مافياي ثروت و چپاولش ما را از او بيزار نکرده بود؟ مگر تا ديروز همين احمدي نژاد نيروي برون مرزي وزارت اطلاعاتش و استاندارش نبود؟ مگر او نبود که در جواب سوالي گفت: روي سحابي زياد شده بود! دادم رويش را کم کردند ؟ مگر فقر و فساد و تبعيض و شکاف طبقاتي جهنمي محصول سياست هاي اقتصادي او نبود؟ مگر تا ديروز او همه کاره نظام نبود؟

پس چه شده که ناگهان در عرض يک روز او يگانه منجي ايران زمين شده؟ و با فاشيسم مبارزه خواهد کرد؟ کسي که خود فرمانده و يا جزو فرماندهان قتل هاي زنجيره اي بوده.

آيا واقعا شما اين قدر درک و شعور سياسي نداريد که داريد گول رفسنجاني، آري رفسنجاني يعني همه کاره نظام را مي خوريد؟ آيا واقعا دستان کثبف او را نمي بينيد که چگونه مهره ها را بر صفحه شطرنج جابجا مي کند تا خود را حداقل با 16 ميليون راي ( مجموع آراي خودش و سه کانديداي اصلاحات) در برابر حداکثر 11 ميليون راي (مجموع آراي احمدي نژاد و ساير اصولگراها) رييس جمهور ايران کند. که متاسفانه با اين روندي که در جامعه مي بينم راي بالاي 22 ميليونيش را هم بعيد نمي دانم.

آيا قبول داريد که هاشمي و خامنه اي ما را در برابر افعي و مار قرار داده اند؟ آيا خامنه اي نگفت که هر کس که راي بياورد راي به نظام، راي به انقلاب، راي به قانون اساسي و راي به حکومت 26 ساله ماست؟ فکر مي کنيد اگر هاشمي بيايد احمدي نژاد، قاليباف، لاريجاني، رضايي از اين مملکت مي روند؟

نه، احمدي نژاد همان شهردار تهران است! تازه اگر خاتمي او را به کابينه راه نداد، هاشمي او را وارد کابينه مي کند.

قاليباف دوباره از فرماندهان ارشد سپاه يا نيروي انتظامي است! لاريجاني دوباره وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي! رضايي همان دبير مجمع بيکاران نظام؟

پس ما را از چه مي ترسانيد؟ از نظاميان؟ اين ها که شما ما را از آن ها مي ترسانيد همه از مديران نظام رفسنجاني اند؟

اگر قبول داريد که سپاه و بسيج در انتخابات تقلب کرده اند و راي جابجا کرده اند و هر بسيجي 10 بار راي داده! پس چرا فرياد بر نمي آوريد؟ پس چرا ما را دوباره دعوت به شرکت در انتصابات تقلبي مي کنيد؟ و بي شرمانه تر اين که ما را دعوت به فرمانده تقلب مي کنيد؟ پس چرا مثل کروبي از همه مناصب و پست ها استعفا نمي دهيد و توهين کنندگان به ملت را تنها نمي گذاريد؟

اما شما اي هموطنان، اي آزادي خواهان، اي کساني که به ايران آباد، آزاد، مستقل و سرافراز و ايراني بودن فکر مي کنيد و افتخار مي کنيد، جواب من را بدهبد.

آيا به هاشمي راي دهيم؟ آيا هميشه بايد از بين بد و بدتر بد را انتخاب کنيم؟ آيا راه سومي نيست؟ آيا مي توان با شرکت نکردن حداقل وارد اين بازي کثيف نشد؟ آيا مي توان براي يک بار هم که شده خودمان تصميم بگيريم؟ نه اينکه خامنه اي و رفسنجاني ما را آزاد!! بگذارند تا بين هاشمي (مار) و احمدي نژاد (افعي) يکي را برگزينيم؟

آيا مي توانيم يکصدا فرياد برآوريم "نه هاشمي ، نه افعي ، آزادي ، آزادي "


ياران،

ايرانيان،

ساده دلان،

دقيق به مسائل نگاه کنيد…

آنچه در سايت بازتاب آمده و اينهم در همين 24 ساعت گذشته نه نوشته جديد بلکه مطلبی است که در سال 1376 يعدی (8 هشت) سال پيش يعنی پيش از رئيس جمهوری خاتمی و بعد از خاتمه رياست رسما جانی نوشته و يا گفته شده و

اگرامروز آنرا چاپ کرده اند برای گمراه کردن مردم است تصور نکنيد اين را رهبر می گويد و باز در تله بيافتيد و به رسما جانی رای بدهيد.

اصلا رای ندهيد. در صندوق رای هيچ نياندازيد حتی نام امام زمان (آن يکی می گفت من اسم امام زمان را می اندازم به اينها رای نمیدهم) آخر تا کی حماقت…

نوشته شده توسط : Ali در روز ۲ تیر ۱۳۸۴، ۲:۵۲ بعدازظهر