<ما نمی‌ترسیم پنجشنبه ۲۳ تیر ۸۴


We are not afraid

الفی دنن (Alfie Dennen) طراح وب و وبلاگر که روز پنجشنبه بعلت بیماری از کار مرخصی گرفته بود در خانه بود که بمب‌‌هایی در ایستگاه‌های مترو لندن منفجر شد. پس از مدتی از دوستی تصویری که با دوربین موبایل گرفته شده بود دریافت کرد که دوستش در حال خروج از ایستگاه کینگ‌ کراس (از ایستگاه‌هایی که بیشترین آسیب را در جریان بمب‌گذاری‌ها دید) گرفته بود. الفی عکس در وبلاگ خود قرار داد، بازتاب‌هایی که این جوان 29 ساله‌ی اهل آفریقای جنوبی، از دوستان و همکاران خود دریافت کرد او را بر آن داشت که وبسایت "ما نمی‌ترسیم" ('We are not afraid') را راه‌اندازی کند با این پیام به تروریست‌ها که شما نمی‌توانید شیوه زندگی مردم را تغییر دهید.
پدیده‌ای که توسط وبلاگرها راه‌اندازی شد به سرعت بصورت پدیده ای جهانی در‌آمد با یک صدا و یک پیام.

ما با این بمب‌گذاری‌ها روحیه خود را از دست نخواهیم داد.

خیلی از کسانی که عکس برای این وبسایت فرستاده‌اند حتی یک بار هم در لندن نبوده‌اند. قصد گردانندگان این وبسایت پاک نگاه‌داشتن آن از پیام‌های سیاسی؛ نظامی و برخورد‌های نژادی-قومی است؛ به گفته خودشان این‌کار را تا زمانی که نیازی به آن باشد ادامه خواهند داد!

من نیز به فکر طراحی و ارسال تصویری افتادم؛ مطمئنم دوستان دیگر بسیار هنرمندتر از من هستند؛ شاید بد نباشد که ما هم سهمی در این کار جالب داشته باشیم.

اصل خبر در سی ان ان.

پانوشت: نکته‌ای در مورد این حوادث توجه مرا جلب کرد و آن برخورد منطقی و آرام مردم لندن بود. در مصاحبه‌ای که پخش شد در لحظاتی بعد از حادثه حتی مجروحان حادثه زن و مرد با آرامش مصاحبه می‌کردند. فکر کنید اگر در اعماق تونل‌ها این مردم خونسردی خود را از دست می‌دادند چقدر احتمال داشت که چندین نفر هم زیر دست و پا له شوند.


تکمیل با ایمیلی که امروز (جمعه) به مدیران سایت زدم "ما نمی‌ترسیم" به فارسی نیز در صفحه اصلی سایت بین زبان‌های دیگر جای گرفت.


We are not afraid

آلیوس ماکسیموس :: July 14, 2005 :: بی‌خشونت

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/105

نظرات شما:

سلام دوست عزيز
مي خواستم اگر برايتان امكان دارد لطفا لينك اين مطلب را كه در مورد احتمال فيلتر شدن تمام وبلاگهاي فارسي است در وبلاگتان قرار دهيد.
قبلا از همكاري شما كمال تشكر را دارم.
موفق باشيد
رهگذر
www.shabestan.blogsky.com

نوشته شده توسط : رهگذر در روز ۲۳ تیر ۱۳۸۴، ۱۰:۰۶ بعدازظهر