<توضيحي بر مطلب : مشكل ما با احمدي‏نژاد چيست؟ پنجشنبه ۳۰ تیر ۸۴

وقتي مطلب “مشكل ما با احمدي‏نژاد چيست؟“ را مي‏نوشتم مي‎دانستم كه سوء تفاهم‏هايي از آن دست كه در كامنت‏ها آمده بود به وجود خواهد آمد اما دلم نيامد به يك‏پارچگي مطلب خللي وارد شود و يك سري مسايل را اصلا توضيح ندادم با اين فرض كه مي‎توانم منظورم را براي تعداد زيادي از خوانندگان به طور واضح بيان كنم.

حال كه چند روز از ارائه‏ي آن مطلب در فانوس مي‏گذرد شايد بد نباشد كه توضيحاتي در باب آن مطلب بنويسم:

1) من طرف‎دار احمدي‎نژاد نيستم. دست‏كم سيزده مطلبي كه در طول دور اول و دوم انتخابات براي تبليغ راي دادن به رقباي احمدي‎نژاد نوشته‏ام و در همين وبلاگ منتشر شده است مؤيد اين مطلب است. قصد من از نوشتن مطلب قبلي نقد منصفانه‏ي احمدي‎نژاد، فارغ از اين مساله كه من مخالف او هستم بود.

2) خسرو عزيز گفته‏اند كه او آدم باسوادي نيست. من منظور خسرو را خوب مي‏فهمم و به آن احترام مي‎گذارم و البته از او متشكرم كه اين اطلاعات را در اختيار ما و خوانندگان فانوس قرار داد. اما منظور من از باسواد با منظور خسرو متفاوت است. اجازه دهيد كه اين حقير بر نظر خود تاكيد كنم كه همين كه كسي در دانشگاهي مثل علم و صنعت دكترا مي‏گيرد دليل بر داشتن حداقل‏هايي از لياقت علمي هست. من فرق استاد باسواد و بي‏سواد و يا آن كس كه فن بيان دارد و ندارد را خوب مي‏فهمم و با هر گونه استادي از نزديك رابطه داشته‏ام. در دوره‏ي دكتراي يك رشته‏ي مهندسي مثل عمران آن هم در دانشگاه علم و صنعت سهميه‏ي رزمندگان معني ندارد. منظورم اين نيست كه اين سهميه نيست بلكه اصلا به آن معني كه در كنكور كارشناسي داريم نيست. البته فرآيند گرفتن دانشجوي دوره‏ي دكترا در دانشگاه علم و صنعت فرآيند غيرمنصفانه و پيچيده‏اي است كه به پارامترهاي زيادي بستگي دارد كه ممكن است به آقاي احمدي‎نژاد هم كمك زيادي در امتحان دكترا كرده باشد اما در نهايت او ممكن است 60 درصد يك استاد خوب سواد عمران داشته باشد اما مسلما توانايي او از 20 درصد قابليت‏هاي يك استاد خوب بالاتر است. منظور من از اين همه آن است كه بياييد قبول كنيم او يك استاد دانشگاه است. چه طور تا چهار روز پيش براي بيان نظرمان در مورد فلاني كه استاد دانشگاه است روي سوادش بحث نمي‏كرديم اما همين كه پاي مخالفمان به ميان آمد مي‎گوييم بي‎سواد است؟ آقايان انصاف را ...

3) بحث آرمين عزيز كه نسبت به او ارادت دارم در مورد سلاح سرد و گرم نيز خارج از آن چه من گفتم نبود. من تاكيد كردم و مي‏كنم كه مشكل ما با احمدي‎نژاد ديد قيم‏مآبانه‏ي ايشان به مسايل است. همين ديد هم ممكن است خود را به صورت برداشتن سلاح سرد و يا گرم نشان داده باشد. مشكل اول من برداشتن سلاح ايشان نيست. مشكل فكري است كه پشت آن سلاح خوابيده است وگرنه بسياري از عزيزاني كه هشت سال در برابر دشمن جنگيدند هم‏اكنون در صف اصلاح‏طلبانند و به آن دوره‏ي سلاح برداشتن و اين دوره‏ي اصلاح‏طلبي هر دو افتخار مي‎كنند. اين درست است كه اگر ايشان بازجو بوده باشد و هزار ظلم كرده باشد جنايت كرده است اما مشكل من بيش از همه با فكري است كه پشت سر اين جنايت است و البته به طبع آن با جنايت نيز مشكل دارم. پس مطلب من لزوما ناقض توضيح آرمين گيله مرد نبود.

4) و در آخر اين كه درست است كه من مخالف احمدي‎نژادم اما راضي نمي‎شوم حالا كه با روشي تقريبا دموكراتيك آمده و كانديداي من را شكست داده او را به دنيا يك تروريست و جاني تمام عيار معرفي كنم. آن جا كه كج برود با تمام قوا با او مبارزه خواهم كرد و فراموش نمي‏كنم كه حمله‎ي غيرضروري به او وجهه‏ي ايران و ايراني را در دنيا خراب خواهد كرد. بايد قبل از حمله انديشيد تا بيش‎ترين تاثير را داشته باشد.

آرمین راد :: July 21, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/111

نظرات شما:

لطفا یک نفر به من بگوید این جناب آرمین راد کدام آرمین راد است؟ صفحه اختصاصی دارند؟ نماینده مجلس هم داریم به این نام؟ یکی راهنمایی کند.در همین پیامگیر/ برمیگردم.

نوشته شده توسط : Giliran در روز ۳۰ تیر ۱۳۸۴، ۱:۲۵ بعدازظهر

سلام ... میخواهم یک مثال بزنم و امیدوارم متوجه فرق شوید. با اینکه من انتخابات آمریکا و اسراییل را تقریبا دمکراتیک نمیدانم (با اینکه دمکراتیک تر از ایران هستند و این به معنی این نیست که دمکراسی هستند) دو نفر بعنوان سر این ممالک انتخاب شدند و درین انتخاب مردم خیلی بیشتر سهم داشتند تا در ایران و هرروز این دونفر، نه فقط توسط شهروندان کشورهای دیگر بلکه توسط شهروندان خودشان، هرروز بعنوان تروریست و جانی به دنیا معرفی میشوند ....

نوشته شده توسط : آرمین گیله مرد در روز ۳۱ تیر ۱۳۸۴، ۱:۱۴ صبح

گيليران جان

چه افتخاري بالاتر از اين كه در كنار دوستان در فانوس مي نويسم. صفحه ي شخصي و نماينده ي مجلس نمنه!

نوشته شده توسط : آرمين راد در روز ۱ مرداد ۱۳۸۴، ۶:۵۱ صبح

آرمين گيله مرد عزيز

شما وقتي با پاسپورت امريكايي مسافرت مي كنيد همه جا قدمتان را روي چشمشان مي گذارند اما اگر با پاسپورت ايراني بخواهيد اين كار را بكنيد حتما تا به حال فرق رئيس جمهور تروريست و دموكرات را از ته قلب درك كرده ايد.

نوشته شده توسط : آرمين راد در روز ۱ مرداد ۱۳۸۴، ۶:۵۳ صبح

من هنوز در انتخاب دموكراتيك اين آقا شك دارم

نوشته شده توسط : لاله در روز ۲ مرداد ۱۳۸۴، ۱۰:۵۵ بعدازظهر

سلام .. آرمین جان من دقیقا درد و مشکلات پاسپورت ایرانی زا میشناسم ... خیلی زود هم متوجه شدم، بخصوص وقتی همکلاسیها مجاز بودند از کشتی و قطار و هواپیما پیاده شوند و من نه!!! دقیقا حرف من هم همین هست و این فرق هم بخاطر همین هست .. یعنی بخاطر همان فرقی که من گفتم فرقهای دیگری دنبالش امدند و یکیش هم خودت مثال زدی!!!!

نوشته شده توسط : آرمین گیله مرد در روز ۴ مرداد ۱۳۸۴، ۱۱:۰۵ بعدازظهر