<تلخ شيرين- دلايل عدم امضای برخی صاحب نظران یکشنبه ۱۶ مرداد ۸۴

خبرنگار سیاسی فانوس با توجه به قول عدم افشای نام مستعار و غیر مستعار مصاحبه شوندگان اقدام به درج خلاصه ای از دلایل عدم امضای برخی صاحب نظران در پای نامه اکبر گنجی می کند:

ـــ صاحب وبلاگ «مرگ بر خ - - - - ه ‌ای»* از ایران: عصر انقلاب به سر رسیده و با توجه به روح سازش نایذیر با خشونتم،نمی‌توانم یای شعار خشن «آقای خامنه ای برود» گنجی امضا کنم!

ـــ یک خبرنگار ایرانی الاصل انگلیسی تبار مقیم امریکا که چندی ییش در یادداشتی تند به خامنه‌ای تاخته بود و با نصب کاریکاتوری از او خشم حوزه های علوم دینی را برانگیخته بود: با توجه به این که در خبرگزاری آسوشیتد یرس کار می‌کنم نمی‌توانم موضع سیاسی بر علیه کسی داشته باشم!

ـــ وبلاگ باربد نقاش: به نظر می‌رسد این آقای عباس معروفی فرزند آن جواد معروفی تارزن باشد که حالم از صدای آرشه‌اش به هم می‌خورد وقتی ار توی لاله زار می خواستم رد شوم!حالا هم چون این عباس معروفی چنین ییشنهادی داده، از امضای نامه گنجی معذورم!

ـــ دانشمند شهیر داریوش گویا: همان‌طور که در نامه ام به جورج بوش تاکید کرده بودم، اکبر آدم ترسویی است.بنابراین من که نویسنده بزرگی هستم و خیلی تحصیل کرده و روشنفکرم و هرگز نترسیده‌ام و به امریکا آمده‌ام،هر چند یعد از خروج از ایران با او پسرخاله شدم، اما یای نامه‌اش را توشیح نمی‌فرمایم!

ـــ یک رئیس جمهور : به خاطر نظام نمی‌توانم امضا کنم. اما قول می دهم در مراسم ختم چنان اشکی بریزم که برای دوره دومم هم نریخته بودم!

ـــ یک نامزد: برای دموکراسی و حقوق بشر هم که شده باید امضا کنم،اما فرصت می‌خواهم!

ـــ یک وبلاگ نویس مهم کشته مرده خاتمی که لوگو‌اش گاهی با عمامه و گاهی بی‌عمامه می‌شود: اگر آقای خاتمی امضا کند من هم امضا می‌کنم. به خدا قسم برای اکبر به شدت نگرانم! آقای خاتمی هم نگران است!

وبلاگ آقای آبرو:اجازه بدهید تعداد امضاها به یک رقم آبرومند برسد، برای حفظ آبرو... چشم!

ــ یک صاحب نظر بخت برگشته: امضا می کنم !

* توضیح سردبیری: نقطه‌چین در متن اصلی مقاله کامل بوده ولی برای پرهیز از فیلتر‌هایی که بصورت انتخاب کلمات فیلتر می‌کنند بهتر دیدیم برای انتشار نقطه‌چین بجای نام مورد نظر باشد؛ بدین‌وسیله از نویسنده محترم و خوانندگان عذرخواهی می‌کنیم!

سید سام الدین ضیائی :: August 07, 2005 :: طنز

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/135

نظرات شما:

اقا دارند از گنجی سو استفاده در باب فشار بر ایران در مورد انرژی هسته ای
میکنند اینرا گنجی نفهمیده؟؟اگر میداند و در ره انها قدم میزند با تاسف
عرض میکنم خائن است

نوشته شده توسط : Karim در روز ۱۶ مرداد ۱۳۸۴، ۳:۲۸ بعدازظهر

دوست عزيز!اين كشف بزرگ شما هم كه در عالم واقع،جز يك لبخند مليح ياسخي ندارد،به كار طنز ما مي آيد!شايد چيزي قلمي كرديم درباره ي اين اكتشاف سياسي تان!گذشته از شوخي،در تاريخ ها تامل كنيد.و در 6 سال زندان و مواضع گنجي در اين 6 سال،ييش از آن در دوران اصلاحات...همان زمان ها كه اصلا حرفي از انرژي اتمي نبود.به فرض سو’ استفاده حاكميت،چرا بايد گنجي را خائن بناميم؟!با چنين نتيجه گيري انتظار نداشته باشيد كسي هم بيايد بگويد شما با اين تحليل خواسته ايد گنجي را خادن بناميئ.در صورتي كه خود خائنيد و مزدور حكومت!!!بي انصابي است نه؟! من هرگز چنين نتيجه اي نمي گيرم.مي دانم دل در گرو وطن داريد...اما اندكي تامل و تدبر بيشتر برادرم!...

نوشته شده توسط : سام الدين ضيائي در روز ۱۶ مرداد ۱۳۸۴، ۳:۴۳ بعدازظهر