< ظهور عقلانيت در دنيا سه شنبه ۱۷ آذر ۸۳


آرمين راد

1) مجلس نمايندگان كويت طرح تقسيم مازاد درآمد نفتي در بين مردم را بررسي مي‏كند. مطابق اين طرح به هر يك از شهروندان كويتي مبلغ 600 دلار پرداخت مي‏شود. لازم به ذكر است كه كويت با درآمد سرانه‎اي بالغ بر 16000 دلار ثروت‎مندترين كشور مسلمان محسوب مي‎شود. به نظر مي‎رسد نمايندگان مجلس كويت با خود فكر كرده‎اند كه در حالي كه تمام ملت بر ماشين‎هاي آخرين مدل سوارند و هر يك چند همسر دارند و كشورشان به حد كافي بزرگ‎راه دارد و از جديدترين وسايل الكترونيكي در منزل بهره مي‎برند ديگر هيچ كار ديگري باقي نمانده و بايد حل اين مشكل بزرگ اضافه درآمد را به ملت فهيم كويت واگذار كرد!

2) مجلس شوراي اسلامي طرح برداشت از حساب ذخيره‏ي ارزي براي كمك به گردان‎هاي عاشورا و الزهرا را بررسي كرد. خوب اين هم از كارهاي زيربنايي است كه واقعا اقتصاد و فرهنگ و چند تا چيز ديگر را متحول خواهد كرد. به گمانم اين حساب ذخيره‏ي ارزي بسته شود و همان دولت آن را حيف و ميل كند به‎تر است. شايد اين وسط دو تا پروژه‏ي جديد به منزل برسد. البته و متاسفانه جمعيت ايران زياد است وگرنه اين پول را هم مي‎شد بين ملت تقسيم كرد تا از مملكت دوست و عاقل و برادر كويت عقب نمانيم. در اين صورت به هر يك از مردم حدود دويست‏هزار تومان مي‎رسيد!

3) فساد مالي پسر كوفي عنان در برنامه‏ي نفت در برابر غذا درست پس از سخن‏راني كوفي عنان و انتقاد از حمله‏ي آمريكا به عراق به جنجالي براي بركنار كردن وي تبديل شده است. آمريكا اعلام كرده كه تا معلوم شدن وضعيت اين پرونده سهم خود از بودجه‏ي سازمان ملل را پرداخت نمي‎كند. معلوم نيست چرا مخالفان آمريكا همه يا تروريست‎اند، يا رشوه‎گيرند يا دزداند و يا قاچاق‎چي مواد مخدراند!

4) خدايا! حالا كه دنيا به دست نخبگان افتاده و روز به روز شاهد ظهور عقلانيت بيش‎تري در سطح جهان هستيم نمي‎دانم چرا حالم از هر چه عقلانيت است به هم مي‎خورد. لطفا اين چهار مثقال مغز ما را از كار بيانداز تا حداقل نفهميم و از زندگي‎مان لذت ببريم.

شورای سردبیری فانوس :: December 07, 2004 :: فانوس قديم

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/406

نظرات شما: