<عرفات، بن‎لادن و مقام معظم ره‏بري پنجشنبه ۱۴ آبان ۸۳


آرمين راد

عرفات به اغما فرو رفته است. بن لادن زنده است و هيچ خبري هم از او نيست.

عرفات مدت‏هاست كه سلاح را كنار گذاشته است. بن لادن در تمام فيلم‌ها و پيام‎هايي كه از او پخش مي‎شود سلاح گرم در دست دارد.

عرفات سال‎هاست كه به سوي دشمنان درجه يك خود دست دوستي دراز كرده و با آنان بر سر ميز مذاكره نشسته است. بن‎لادن مذاكره را حرام مي‎داند و خون هر كس كه چون‎اين كند را نيز مباح.

دست عرفات به خون غيرنظاميان آلوده نشده است. بن‎لادن غيرنظاميان را به ديار عدم مي‎فرستد و مي‎گويد اگر بي‎گناه كشته شده باشند به بهشت مي‎روند.

پيروان عرفات كشته مي‎شوند ولي به ناحق نمي‎كشند. پيروان بن‎لادن سر آدم‎هاي بي‎گناه را مي‎برند، پشت سرشان پرچم لااله‎الاالله نصب مي‏كنند و فرياد الله‎اكبر سرمي‎دهند و فيلمش را هم به تمام دنيا مي‎فرستند.

عرفات براي اسراييل و آمريكا يك مشكل بزرگ است. زنده‎اش نماد مردي است كه مردي‎اش را در ميدان مبارزه و مهرباني‎اش را بر سر ميز صلح و در اسلو به هنگام دريافت جايزه‏ي نوبل نشان داده و همه دوستش دارند. اما حقش را و حق مردمش را مي‎خواهد و كوتاه هم نمي‎آيد. بن‎لادن براي اسراييل و آمريكا يك فرصت بزرگ است. هر كار دلشان بخواهند با او مي‎كنند و او هم هر كار مي‎كند به نفع آنان است.

مرده‎ي عرفات هم براي اسراييل يك مشكل بزرگ است. حالا بايد ثابت كنند كه اين شير پير را نكشته‏اند و تشييع جنازه‎اش را بايد با هراس فراوان و در محاصره‎ي سربازان تا بن دندان مسلح برگزار كنند. اما بن‎لادن كه مرده يا زنده دست‎گير شود او را در قفس مي‎گذارند. با مرده‎اش عكس يادگاري و افتخار مي‎گيرند (پايان جنگ‏هاي صليبي) و زنده‎اش به نمايش دموكراسي و عدالت و چند تا چيز خوب ديگر!!! تبديل مي‎شود.

عرفات پول ندارد اما اگر بگويند از آمريكا پول مي‎گيرد همه مي‎خندند! بن‏لادن پول‎دار است اما اگر بگويند حقوق‏بگير آمريكاست همه دست‏كم لحظه‎اي تامل مي‎كنند!

عرفات با آمريكا و اسراييل دوستي مي‎كند. بن‎لادن با آمريكا و اسراييل دشمني مي‏كند.

عرفات با لب‎خندش و دوستي‎اش به معضل بزرگي براي آمريكا و اسراييل تبديل شده است. بن‎لادن با دشمني‎اش به به‎ترين حافظ منافع آمريكا و اسراييل در خاور ميانه تبديل شده است.

خدا كند عرفات نميرد. خدا كند بن‎لادن به مرگ طبيعي بميرد.

در اين بين خوب است همه‏ي ما نگاهي به خود بياندازيم. در زندگي اجتماعي، در محيط خانواده و در سياست ما كدام هستيم؟ آقايان مقام‎هاي معظم و غير معظم كدام‏اند؟ كدام يك بيش‎تر مخالف ظلم‎ايم؟ كدام يك خود ظلم‎ايم؟

شورای سردبیری فانوس :: November 04, 2004 :: فانوس قديم

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/481

نظرات شما: