<جشن هالووین یکشنبه ۱۰ آبان ۸۳


آليوس ماکسيموس

Go to Wikipedia 

هالویین روز تعطیلی است که در شب 31 اکتبر هر سال جشن گرفته می‌شود؛ در این شب معمولا کودکان با لباس‌های مخصوص به در خانه‌ها می‌روند و با فریاد Trick or treat شکلات جمع‌آوری می‌کنند (این مهمترین بخش جشن هالووین است که Trick or treating یا guising خوانده می‌شود). این جشن در بیشترین کشورهای غربی جشن گرفته می‌شود؛ البته در ایالات متحده آمریکا، که ایرلندی‌ها این سنت قدیمی را در قرن 19 به آنجا بردند جشن بزرگتر و مفصل‌تر است.

اسم هالویین از اسم قدیمی‌تر Hallowe’en که اختصاری بر "شب عید مقدس" یا All Hallow’s Eve ریشه گرفته که بدلیل این است که این روز قبل از روز مقدس کاتولیکAll Saints است که قبلا بعنوان All Hollows خوانده می‌شد؛ خود All Hollows از All Hollowed Souls که به معنی تمام ارواح مقدس است گرفته شده.

نماد‌های معمول در هالووین نمادهای ترسناک و شبح‌مانند و یا غول‌های افسانه‌ای هستند. کرکترهای معمول هالووین شامل روح؛ ساحره؛ خفاش؛ دیو؛ گربه سیاه؛ موجودات روح مانند (banshees) و روح‌های اهریمنی است. مشکی و نارنجی رنگ‌های معمول هالووین هستند. نشانه‌های فصل پاییز مثل کدوتنبل و مترسک نیز در نماد‌های هالووین بازتاب یافته اند.

این هم لوگوی گوگل به مناسبت هالووین:

Search Google for Halloween 

برای مطالب بیشتر در مورد هالووین به این مقاله ویکی‌پدیا مراجعه کنید.

آلیوس ماکسیموس :: October 31, 2004 :: فرهنگ

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/488

نظرات شما: