<سایه‏ی شوم جنگ بر سر كشور چهارشنبه ۲ شهریور ۸۴

این روزها در مجلس راستی‏ها آخرین مراحل تقسیم قدرت را می‏گذرانند و می‎روند تا كابینه‏ی 70 میلیونی را با كسانی كه به نظر می‏رسد از “مدیریت“ كه جزء لاینفك خدمت‏رسانی و مهرورزی است بویی نبرده‏اند تشكیل دهند. اما اخبار و شواهد جهانی همه حكایت از بحرانی‏تر شدن اوضاع برای ایران دارد. به دلایل زیر معتقدم احتمال حمله به ایران جدی است و در روزهای اخیر زیادتر نیز شده است:

1) كمیته‏ی بحران در ایران تشكیل شده است. این كمیته وظیفه دارد نقاط ضعف را در صورت حمله بررسی و راه‏های بالا بردن توان مقاومت را پیش‏نهاد كند.
2) بالا رفتن قیمت نفت نشان‏دهنده‏ی افزایش بحران در این بازار است. ایران به عنوان یكی از اجزاء قدرتمند این بازار در این بحران به صورت فعالی حاضر است.
3) در روزها و هفته‏های اخیر ارتباط اقتصادی و تجاری با خارج از كشور به مراتب مشكل‎تر شده و این روند متاسفانه رو به بدتر شدن حركت می‎كند. اسم ایران به تدریج از لیست مشتریان كشورهای اروپایی نیز حذف می‎شود و در برخی موارد حتی یك خرید چندهزار دلاری از شركتی كه محصولش كاملا اروپایی است و هیچ ربطی به آمریكا نیز ندارد نیز حتما باید با واسطه انجام شود.
4) حركت آرام عراق به سوی ثبات امكان متمركز شدن آمریكا بر روی ایران را فراهم می‎كند.
5) رشد ایران در برخی جهات و حركت به سوی تبدیل شدن به یك قدرت منطقه‏ای (تولید علم، صنایع نظامی و موشكی، تكنولوژی هسته‏ای) هر چند كه یك رشد همه‏جانبه نیست اما برای آمریكا نگرانی‏های جدی به بار می‎آرود. تبدیل شدن ایران به یك قدرت منطقه‏ای از هیچ جهتی به سود آمریكا نیست.
6) رشد ایران معادلات منطقه را نیز بر هم خواهد زد.
7) اعراب شاید موافق حمله به ایران نباشند اما مخالف جدی آن هم نیستند. اگر نگوییم اعراب به لحاظ تاریخی و مذهبی دشمن ایران هستند نمی‏توان گفت دوست ایران هستند.
8) اشاره‏های صریح و تلویحی بوش به منتفی نبودن گزینه‏ی نظامی علیه ایران مشابه اتفاقی است كه در مورد عراق افتاد.
9) هر چند بسیار تكرار شده كه ایران با عراق فرق دارد اما در برابر توان تسلیحاتی آمریكا فرق ایران و عراق چندان به چشم نمی‏آید. هر چند كه این تفاوت از جنس تسلیحات نیست.

نتیجه‏: آن كه هر چه توان داریم و دارید و دارند باید در جهت جلوگیری از جنگ بسیج كرد.
پ.ن: عزیزانی كه رای به تحریم انتخابات دادند نیز لطفا تكلیف تحریم فعال را با وضع موجود روشن كنند. ما كه فعالیتی از تحریم فعال ندیدیم.

آرمین راد :: August 24, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1269

نظرات شما:

با سلام ... یا ما باید قدرت مطلق حکام ایران را درهم بشکنیم (حالا با اصلاحات با تغییر رژیم و یا با وارد کردن فشار تا خودشان مجبور شوند دست از سیاستشان بردارند یا ...) یا اینکه این حکام بهانه بدست انان خواهند داد ... متاسفانه قدم اول که اتحاد هست را نمیتوانیم برداریم و تابحال (حتی تحریم هم) متحدانه قدم برداشته نشده و بخاطر همین فشار کافی نبوده .. فشار روی امریکا هم روزبروز کمتر میشود و آنهم بخاطر سیاست دولت کنونی هست که بهانه برای ترساندن بحق مردم غرب میدهند ... تا وقتی دمکراسی و آزادی (حالا حتی نسبی مثل در غرب باشند) در ایران پیاده نشود تا وقتی که دولتی نمایندگی واقعی همه 70 میلیون را نداشته باشد، هیچکاری نمیشود کرد ... بقول آلمانی ها توپ در دست حکام و دست اندکاران رژیم ایران هست، اگر واقعا خواستدار صلح و سربلندی ایران هستند، باید دست از قدرت مطلق کنار بکشند و قدرت را تقسیم کنند، باید بجای حکمرانی، نمایندگی مردم را بعده بگیرند و همه را مردم بحساب بیاورند، یا اینکه ما باید جرات بکنیم و توپ را از پایشان بگیریم البته اگر جراتش داشته باشیم، به تیم نیاز داریم که بازی تیمی هنوز بلد نیستیم و خیال میکنیم فقط با ده نفر مثل خودمان میتوانیم در یک تیم باشیم ....

نوشته شده توسط : آرمین گیله مرد در روز ۲ شهریور ۱۳۸۴، ۹:۱۱ بعدازظهر

Remember personal info?