<معرفی بلاگاریتم دات کام پنجشنبه ۱۰ شهریور ۸۴

بلاگاریتم blogarithm.com وبسایتی است که با ارسال ایمیل روزانه به اعضا، خبر آپدیت‌شدن وبلاگ‌هایی که در لیست خود دارید همراه با لینک وبلاگ‌هامورد نظر می‌دهد. این سیستم این مزیت را دارد که اولا از طریق ایمیل عمل می‌کند (که فعلا دسترسی به آن فیلتر نشده!) و دیگر اینکه احتیاجی به هیچ عملی از بلاگر (مثل پینگ کردن و ...) ندارد و خود سیستم تمام کار را انجام می‌دهد و در ضمن لیست وبلاگ‌ها را خودتان انتخاب و وارد اکانت خود می‌کنید و این سیستم آن‌ها را برای‌تان تحت‌نظر خواهد گرفت. در ضمن حتی اگر وبلاگ مورد نظر شما از بلاگاریتم استفاده هم نکند مشکلی وجود ندارد!
عضو شدن به این سیستم نیز بسیار آسان است و با ورود ایمیل و آدرس اولین وبلاگی که می‌خواهید سیستم برای شما تحت نظر بگیرد، ایمیلی بصورت اتوماتیک برای شما ارسال می‌شود که پس از تایید و وارد کردن کد رمز جدید خود وارد سیستم می‌شوید و می‌توانید وبلاگ‌های مورد علاقه خود را به لیست خودتان اضافه کنید.
در ضمن برای بلاگر‌ها امکان اینکه فرمی مثل فرم زیر را در وبلاگ خود بگذارند تا خواننده‌ها در صورت علاقه به وبلاگ ‌آن‌ها از همان جا وبلاگ را به لیست وبلاگ‌های خود اضافه کنند! می‌توانید امتحان کنید:
با ورود ایمیل خود در فرم زیر و پس از تایید عضویت؛ سیستم خبر آپدیت شدن آیینه فانوس را روزانه به شما می‌دهد.

وقتی این وبلاگ آپدیت می‌شود مرا باخبر کن...

برای گرفتن "Keep It Fresh!" (فرم بالا) می‌توانید اینجا را ببینید. البته این را در پرانتز عرض‌کنم که با کمی تغییر کد‌های اصلی آن‌را مناسب با متن فارسی و صفحه‌های راست به چپ کردم. در صورتی که دوستان بخواهند کد تغییر یافته را می‌توانم به دوستان بدهم. البته به خود بلاگاریتم هم ایمیل زدم و این موضوع را اطلاع دادم.

با توجه به فیلترینگ بلاگ‌رولینگ و مشکلاتی که بعضی دوستان برای اطلاع از آپدیت شدن وبلاگ‌های مورد علاقه خود دارند فکر‌کردم این سیستم را که بطور اتفاقی و از طریق لینکی که به فانوس داده‌بودند پیدا کردم را به دوستان معرفی کنم. گردانندگان وبسایت در وبلاگ خود در پستی برای توضیح اینکه از این پس سیستم یونیکد را نیز ساپورت می‌کند برای مثال یونی‌کد به فانوس لینک داده‌اند !
بهتر است بیشتر نگویم و مزایا و معایب سیستم را دوستان ببینند و قضاوت کنند.

پانوشت:
اقدام دیگری که پس از فیلترینگ بلاگ‌رولینگ انجام دادم این بود که به کمک هادی عزیز کدهای بلاگ‌رولینگ را با پی‌اچ‌پی (php) وارد صفحه فانوس کردم که دوستان پشت فیلترینگ نیز بتوانند لیست وبلاگ‌ها را در صفحات فانوس ببینند. اگر دوستانی قادر به استفاده از پی اچ پی هستند و می‌خواهند از این روش استفاده کنند با ایمیل یا کامنت بفرمایند، با حفظ حق نشر هادی عزیز کد‌ها و تنظیمات را به دوستان خواهم داد.


آلیوس ماکسیموس :: September 01, 2005 :: کامپیوتر- اینترنت

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1282

مطالب دیگر در زمینه کامپیوتر- اینترنت

نگاهی به بعضی از خدمات جالب گوگل - نگاشته شده در شنبه ۱۳ تیر ۸۳ به قلم:: آلیوس ماکسیموس

نظرات شما:


Remember personal info?