<بیدار باش بعد از ناك داون انتخابات! دوشنبه ۱۱ مهر ۸۴

چند وقتی است كه فضای سیاسی كشور خیلی آرام است. نه بحرانی، نه سروصدایی، نه حقوق بشری. حتی صدا و سیما هم به باز كردن فضا پرداخته و برنامه‏هایی آزادتر از سابق به نمایش می‏گذارد. انتقادهای مستقیم از مقامات بالا و حتی به نحوی از ره‏بر ایران، طنزهای گزنده‏ی سیاسی و پخش برخی از نظرات مخالفان نظام تنها بخشی از تغییر روی‏كرد صدا و سیما را تشكیل می‏دهد.

سر و صداهای مخالفان نظام هم این روزها كم‏تر به گوش می‎رسد. انگار همه منتظر بودند خاتمی برود و حالا كه نه بحرانی هست و نه دعوایی، اصل ماجرا كه حكومت دیكتاتوری است فراموش شده و دیگر كسی – می‎خواهد چپی باشد یا راستی یا اپوزیسیون – به این موضوعات پیش‏پا افتاده!!! فكر نمی‎كند. قضیه‏ی گنجی به حاشیه رفته و سفرهای احمدی‎نژاد و نطق‏های لاریجانی در منصب جدید ورد زبان عموم است.
من فكر می‏كنم این وضعیت از منفعل بودن ما ناشی می‏شود. تا كسی دعوا نكند ما دعوایی با او نداریم. ما فقط منتظریم بحرانی درست شود و بپریم وسط و نظر بدهیم. حالا كه بحرانی نیست پس ما هم ساكت شده‏ایم. خود من هم از این وضع مستثنی نیستم. ابراهیم نبوی را ببینید. یا مثلا بهنود را. به وضوح كم‏كار شده‏اند. (جسارت نشود، من در حد و اندازه‏ی این عزیزان نیستم اما منظورم این بود كه بزرگان هم كم و بیش منتظرند ببینند چه می‏شود).
خلاصه‏ی كلام این كه بر خلاف این وضع كوفتی و دل‏مردگی كه ما داریم الان اتفاقا وقت آن است كه در این آرامش به دنبال تشكیل نهادهای مدنی برای به‏بود وضع مملكت خود باشیم. از همین دست پیش‏نهاداتی را پارسا صائبی چند ماه پیش مطرح كرده بود. حركت‏های دست جمعی وبلاگی و غیروبلاگی برای ایجاد فشار برای حل بزرگ‏ترین مشكلات پایتخت و سایر نقاط كشور كاری است كه در حال حاضر زمینه‏ی خوبی برای فعالیت دارد و به نظر می‎رسد اتفاقا نظام هم تا حدودی آن را تحمل خواهد كرد.

آرمین راد :: October 03, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1311
من توی دهن این دولت می زنم
Excerpt: .
Weblog: يادداشت‌های پراکنده رک‌گو
Tracked: October 4, 2005 07:33 AM

مطالب دیگر در زمینه سیاست

همه ما لایق "فردا" هستیم! - نگاشته شده در جمعه ۳ تیر ۸۴ به قلم:: سحر حکمت
مراسم پوززنی - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: عباس معروفی
پراکنده‌گويى در مورد انتخابات - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
چه بايد كرد؟ - نگاشته شده در دوشنبه ۳۰ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد
شكست خورديم - نگاشته شده در یکشنبه ۲۹ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد

نظرات شما:

بلاگ نیوز به این یاداشت لینک داد.

نوشته شده توسط : Blog News در روز ۱۱ مهر ۱۳۸۴، ۱۱:۵۹ بعدازظهر

بقْه رو نمي دونم اما سكوت من از توي ذوغ خوردگي جرْيانات انتخابات است و نه انفعال.
بارها چيزي نوشتم اما پابليشش نکردم. خصوصاً جديداً که دوستان طرفدار رای يه حرف خيلی عجيب و غريب می زنن که ديدين رای ندادين احمدی نژاد اومد و حالا قرار بمب اتم بندازن رو سرمون!!!

نوشته شده توسط : ندا در روز ۱۲ مهر ۱۳۸۴، ۱۱:۵۲ صبح

Remember personal info?