<من کيستم؟ جمعه ۱۵ مهر ۸۴

اين جمله را انسان وقتي به دنيا پرتاب شد پرسيد.و معلوم نيست قبل تر هم از کسي پرسيده بود يا نه.البته در دين مبين اسلام مي گويند که نعوذ بالله پرسيدن اين سوالات موجب آن مي شود که آدمي به اين فکر بيفتد که از کجا آمده است و بعد از آن حتما مي خواهد بداند که آن جا کي او را ساخته و آن که آفريدتش خودش از کجا آمده است و ...يک وقت مي بيني نشسته و فکر کرده و فهميده همه اينها زبونم لال کشک و ... خب حالا ما کاري به اين کارها نداريم و به قول معروف فضولي موقوف برمي گرديم به همان سوال کشکي آبکي خودمان.چه بيد آن سوآل؟ من کيستم؟ مفسران علوم" ان سان شناسي" تفاسير مختلفي از اين موجود يک سر و دو گوش داده اند که به مختصر چند تايي را عرض مي نمايم

1.در دايره المعارف جانور شناسي آمده است: موجودي چهارپا که مي تواند روي دو پاي دراز تر خود حرکت نمايد در قسمت بالايي بدن خود جسمي گرد دارد (در بعضي مربعي شکل است) که سر ناميده مي شود و در آن ماده اي به نام مغز وجود داردکه از دوبخش سفيد و خاکستري تشکيل شده است .منشا همه فعاليتهاي انسان را همين مغز تشکيل مي دهد و انواع مختلفي دارد:
الف- کله گچيان: نوعي از انسانها که قسمت سفيد مغز آنها از خاکستري بيشتر بوده و هميشه در تلاشند تا امور مربوط به ديگران را درک کرده ولي نه تنها قار به کشف مسايل نمي شوند بلکه به آنها گند هم مي زنند.
ب- مغز فندقيان: رده اي که حجم مغز در آنها به شدت کمتر از بقيه انسانهاست و امور مربوط به خود را هم به سختي درک مي کنند .شباهت بسيار زيادي ميان اين رده و يک رده از موجودات ماقبل تاريخ به نام دايناسور ها وجود دارد و آن هيکل بزرگ و سر بسيار کوچک است.
ج- کله چدنيان: اين شاخه ترکيبي از نوع الف و ب بوده و تنها در جنس کاسه سر که از ماده سخت تري تشکيل شده است تفاوت مي کند که البته اين باعث مي شود مسايل حتي براي ورود و قبل از تجزيه و تحليل هم دچار مشکلات عديده شوند.اعراب غالبا در اين دسته قرار مي گيرند.
د- اينيشتاينیان: اين گونه ظاهرا طي يک جهش ناعادلانه حجم زيادي از مغز گونه هاي ديگر را غصب کرده اند.و طي آزمايشهاي انجام شده بيشتر یهودي ها در اين گونه جاي مي گيرند .(لازم به ذکر است که نام اين گونه نيز از نام يک يهودي گرفته شده است)

د- سرباز امام زمانیان: اين شاخه به تازگي در رده انسان شناسي جاي گرفته و چون انسانهاي اين گونه عوض مغز چند گوش و چشم اضافي براي گرفتن فرامين نامريي دارند به اين نام خوانده مي شوند.طبق تحقيقات صورت گرفته در کشور گربه انواع زيادي از اين گونه نادر وجود دارد که خود داراي زير شاخه هاي متعدد از جمله بسيجيان، سپاهيان و انصار المجاهدين و ... مي باشند.

2. در لغت نامه کدخدا و در تجزيه کلمه انسان اين چنين آمده است: انسان ترکيب شده است از دو کلمه ان و سان مانند کلمه خرگوش که تشکيل مي شود از خر و گوش و همانطور که خرگوش يعني بزرگ گوش کلمه انسان هم يعني ان گونه يا شبيه ان .البته مراد از ان در اين کله داراي ايهام مي باشد و اديبان برسر درک مفهوم معنايي آن دچار چند دستگي مي باشند:
الف: ان در اينجا اشاره دارد به راهي دور و وقتي با سان ترکيب مي شود به آن شکل يا به آن صورت در مي آيد يعني اینکه به آن شکل باش و آن شکل در نقطه نامتناهي که انگشت سبابه به آنجا اشاره دارد يعني کمال پس کلمه کمال از انسان مشتق شده است.
ب:ان به ضمير اشاره آن توجه دارد و اينجا چون معلوم نيست که به چي يا کي اشاره مي کند آن سان با کلمه مجهول الهويه مترادف مي شود و يعني اينکه انسان موجودي مجهول الهويه مي باشد

ج:ان اشاره دارد به ماده اي بد بو که از بدن خارج مي شود و چون انسان هنگام تولد به اين شکل زاده مي شود اين کلمه به اصل مبدا آفرينش آن اشاره دارد که ان سان يا ان گونه متولد مي شود (باستان شناسان به اين تعريف اقبال بيشتري نشان مي دهند)

3. در فرهنگ نامه روان شناسي در تعريف انسان چنين آمده است: موجودي پيازي شکل (البته از لحاظ بافت دروني نه بو) و داراي لايه هاي مختلف اکسترنال، اينتر نال ،کنارنال و غيره نال که دسته بندي آنها براساس نوع لايه بندي درونيشان به شرح زير است:
الف- ساده دلان: اين گونه ساده ترين شکل از انسانها هستند و اغلب داراي يک لايه بيشتر نمي باشند و به آنها آينه صفت هم مي گويند.متاسفانه نسل اين گونه در حال انقراض مي باشد و تنها چند نوع نادر آنها در دنيا وجود دارد که همه مونث بوده و کلوني مادران زجر ديده را تشکيل مي دهند .
ب- ساده لوحان: اين گونه داراي دولايه مي باشند که چون لایه ها بسيار چسبيده به هم مي باشد اغلب با گونه اول اشتباه مي شود ولي بايد گفت که در زير لايه اول آنها لايه اي نازک وجود دارد که لايه بلاهت ناميده مي شود.و نسل آنها روز به روز در حال ازدياد مي باشد و مخصوصا در رده هاي بالاي مديريتي کشورهاي جهان سومي از اين نوع زياد ديده مي شود.
ج-شلغميان:اغلب داراي چند لايه بي رنگ مي باشد و هيچ نوع رگ و پي در لايه ها وجود نداشته و چون همانطور که متولد شده اند، دست نخورده مي ميرند، تحقيق بر روي آنها بسيار راحت بنظر مي رسد(در دايره المعارف ايرانيکا به اين گروه بي غيرتان نام داده اند و گونه جهش يافته آن جواديان نام دارد.)

د- موذيان:اين گونه پيچيده ترين نوع در رده انسان ها مي باشد و تعداد لايه هاي آنها تا بحال بطور کامل کشف نشده است ولي متخصصين تا صد لايه را هم مورد بررسي قرار داده اند و اميد مي رود با پيشرفت علم سرانجام بتوان آنها را مورد تجزيه و تحليل قرار داد ولي بررسيهاي بعمل آمده نشان مي دهد اغلب رابطه مستقيمي بين انجام اعمال موذيانه و تعدد لايه ها وجود دارد ، نمونه هاي فراوان آن را مي توان در بريتانياي کبير جستجو کرد.
ه-آخونديان: اين گونه ظاهرا از مريخ به زمين راه پيدا کرده و چون لايه ها مثل کامپوترهاي لپ تاپ به هم پک شده است متاسفانه نمي توان آن را مورد بررسي قرار داد و همچنان جزو يکي از مسايل بغرنج علمي باقي مانده است .رفتارهاي چند پهلوي آميخته به ساده لوحي و موذي گري اغلب پيش بيني آنها را دشوار ساخته است.اخيرا آکادمي نوبل پيشنهاد بهترين جايزه نوبل براي آخوند شناسي را داده است که مبلغ آن نيز حتي دوبرابر جايزه هاي ديگر است.اخبار پشت پرده حاکيست قسمت دوم جايزه را دولت آمريکا با تصويب اعضاي کنگره تقبل کرده است.

لاله :: October 07, 2005 :: طنز

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1315

مطالب دیگر در زمینه طنز

تلخ شيرين- دلايل عدم امضای برخی صاحب نظران - نگاشته شده در یکشنبه ۱۶ مرداد ۸۴ به قلم:: سید سام الدین ضیائی
شبکه‌ى مغزها - نگاشته شده در پنجشنبه ۱۳ مرداد ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
«تلخ شیرین» تک مضراب - نگاشته شده در جمعه ۳۱ تیر ۸۴ به قلم:: سید سام الدین ضیائی
«تلخ شیرین» :تک مضراب - نگاشته شده در سه شنبه ۲۱ تیر ۸۴ به قلم:: سید سام الدین ضیائی
ماجراى امروز - نگاشته شده در پنجشنبه ۹ تیر ۸۴ به قلم:: نيما قديمى

نظرات شما:

فانوسک عزیز دوست داشتم در کنار دیوار های این خانه ات لینکی داشته باشم اما باید جویای شرایط بود.........

نوشته شده توسط : امیر حسین در روز ۱۵ مهر ۱۳۸۴، ۶:۵۹ بعدازظهر

سرکار خانوم لاله از ذوق و حسن سلیقه تان در دسته بندی آدمها بسیار لذت بردم. گمان نمی کنم که آدمی خیلی هم پیچیده باشد همان بخش ان سان کمی داشت خوب توضیحش می داد.

نوشته شده توسط : عزیزدوردونه در روز ۱۵ مهر ۱۳۸۴، ۷:۴۴ بعدازظهر

پیش اسیانشان بالای جهنم پست است....

نوشته شده توسط : hesam در روز ۱۵ مهر ۱۳۸۴، ۱۰:۵۴ بعدازظهر

درود بر آلیوس:
آیا مطالب به دستتان رسیده است؟
با تشکر.

نوشته شده توسط : Lord Kavi در روز ۱۶ مهر ۱۳۸۴، ۰:۰۹ صبح