<آیا اسرائیل دشمن ماست؟ پنجشنبه ۵ آبان ۸۴

من فکر می‌کنم این سؤال یک پاسخ صریح و بی‌پرده دارد: بله!

آیا اسرائیل در این سال‌ها ذره‌ای به نفع ایران – اعم از پیش‌رفت‌های اقتصادی، سیاسی، پیش‌رفت دموکراسی و آزادی بیان، پیش‌رفت‌های اجتماعی و بهداشتی – کار کرده است؟ خیر! لابد می‌گویید به این علت بوده که حکومت ایران با اسرائیل دشمن بوده است. به فرض که چنین باشد باید فرض کرد که اسرائیل با ملت ایران دوست است. اما چنین نیست!

آیا اسرائیل با ملت ایران دوست است؟ خیر! قبل از انقلاب که حکومت ایران از اسرائیل حمایت می‌کرد چه کمکی از اسرائیل برای پیش‌رفت دموکراسی و آزادی بیان در ایران برداشته شد؟ آیا اسرائیل قدمی برای محدود کردن حرکات لجام‌گسیخته‌ی شاه دیکتاتور ایران برداشت؟ خیر! بلکه کمک‌های نظامی زیادی نیز به او کرد. پس حداقل چیزی که می‌شود گفت این است که اسرائیل اگر دشمن ملت ایران نباشد قطعا دوست او نیز نخواهد بود.

آیا اسرائیل بزرگ‌ترین حامی حمله‌ی آمریکا به ایران نیست؟ بله! هست و همیشه نامش در فهرست کشورهایی بوده که ممکن است به ایران حمله کنند و آتش جنگی کوچک و یا بزرگ را برافروزند.

حالا احمدی‌نژاد هیچ! فرضا فلسطین هم به کنار. اصلا فرض کنیم فلسطینی نبوده و هیچ اشغالی صورت نگرفته و هزاران نفر قتل عام و میلیون‌ها نفر بی‌خانمان نشده‌اند و رؤیای اشغال سرزمین بین نیل و فرات (مدعای این حرف هنوز هم به صورت دو خط آبی روی پرچم اسرائیل هست) اصلا وجود نداشته است. بر فرض که فقط قرار باشد با دوستانمان دوستی و با دشمنانمان دشمنی کنیم، خوب چه کسی می‌تواند ادعا کند که اسرائیل دشمن ما نیست. دست کم ‌ذره‌ای که غیرت داشته باشیم دلمان به دوستی ساختگی و ژست رفاقت به اسرائیل راضی نمی‌شود. این درست است که اسرائیل قوی است و تمام قدرت‌های دنیا هم پشت سرش هستند اما من ممکن است دلم به ژست دوستی با انگلیس که همیشه ما را چاپیده و هیچ وقت هم معذرت‌خواهی نکرده راضی شود اما آن قدر غیرت دارم که فریاد بزنم:

مرگ بر اسرائیل! و مرادم از این مرگ، محو یک تفکر نژادپرستانه‌ی ظالمانه‌ی فوق مذهبی تندرو باشد.

من فردا در تظاهرات روز قدس شرکت می کنم و دخترم را نیز با خود می‌برم.

آرمین راد :: October 27, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1333

مطالب دیگر در زمینه سیاست

همه ما لایق "فردا" هستیم! - نگاشته شده در جمعه ۳ تیر ۸۴ به قلم:: سحر حکمت
مراسم پوززنی - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: عباس معروفی
پراکنده‌گويى در مورد انتخابات - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
چه بايد كرد؟ - نگاشته شده در دوشنبه ۳۰ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد
شكست خورديم - نگاشته شده در یکشنبه ۲۹ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد

نظرات شما:

آرمین جان! راستش نمی خواهم وارد بحث اسراییل و دشمن و ... بشم... ولی به کار بردن اصطلاح دشمن و فریاد مرگ زدن را نمی پسندم! به نظرم برای مخالفت با هر گونه تندروی و نژاد پرستی و ... باید با جهل و نادانی مبارزه کرد! (حتی اگه قدممون خیلی کوچک باشه!) فریاد مرگ سر دادن جز اینکه عده ای تندروی دیگر را تغذیه کند فایده ای نخواهد داشت! فقط اضافه کنم که من همونطور که اعمال ضد بشری اسراییلی ها رو محکوم می کنم ترور مردم عادی اسراییل توسط "تندروهای اسلامی" رو نیز محکوم می دونم!

نوشته شده توسط : Alius در روز ۵ آبان ۱۳۸۴، ۹:۴۶ بعدازظهر

اگر دوست نیست دشمن است اگر دشمن نیست دوست است !!! ملت ما که برای فهماندن حقوق اولیه انسانی با دولت خودش مشکل دارد با چه وجدانی می رود پشتوانه سخنان رییس جمهور میشود و در راهپیمایی علیه دولت یک کشور دیگر شرکت می کند . تندروی نژادپرستی جهل و نادانی ای که از ان اسم می بری عزیزم همانجایی است که ایستاده ای به دور و برت نگاه کن اگر از پس برکناری اش برامدی بعدا فکری به حال همسایه هم بکن .

نوشته شده توسط : کیمیا در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۲:۰۹ صبح

شرمنده ام ولی اگر این استدلالات شما برای مرگ بر گفتن درست باشد ما باید به خیلی ها فحش و بد وبیراه بگوییم.
خیلی به نظرم خنده دار آمد استدلالتان،
ما که فردا می رویم هالوین را جشن بگیریم
شما هم با مرگ بر گفتن تنور مشکلات موجود در کشور عزیز اسلامی!!! را شعله ور تر کنید

نوشته شده توسط : عزیزدوردونه در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۲:۲۲ صبح

در مورد اسرائیل و لزومی دشمنی یا دوستی با آن صحبتی نمی‌کنم. اما می‌خواهم بپرسم که آیا این جمله معنادار است؟ "دولت X با ملت Y دوست است". به نظرم خیر.

نوشته شده توسط : سولوژن در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۲:۲۷ صبح

be ghole dolat-aabaadi: "che ghadr az marg badammm meeyaad"

نوشته شده توسط : farhad در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۲:۴۳ صبح

من واقعا متاسف شدم از این طرز استدلال.
این چه توقعی است که یک کشور در امر پیشرفت دمکراسی در ایران اقدام نکرده پس چون دوست ما نیست نتیجتا دشمن ماست!!! با این نحوه استدلال شما بفرمایید کدام کشور واقعا دوست ما بوده و هست؟ بورکینافاسو؟
از اول این شعار دشمنی با اسرائیل از بیخ غلط بوده و جزو اصول انقلاب درآمد.
دوست عزیز
متواضعانه از شما خواهش میکنم لااقل فرزندت را با خودت در راهپیمایی روز قدس نبر.
بگذار لااقل با واقعیات جهان خودش تصمیم بگیرد.
نسل من و شما قربانی افکار مسخره رهبران جمهوری اسلامی شد. لااقل بگذارید فرزندانتان دنباله رو اشتباهات پدرانشان نباشند.
من از اسرائیل بخاطر عدم رعایت حقوق بشر و همچنین بدلیل پیروی از تروریسم دولتی متنفرم ولی اگر اختیار سیاست خارجی ایران در دست من بود با اسرائیل رابطه برقرار میکردم. بخاطر منافع ملی کشورم و نه افکار و سلیقه تنگ نظرانه خودم.

نوشته شده توسط : ملا حسنی در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۵:۳۷ صبح

I just want to know; is the israel such an important issue for our society to make a conference titled ' world without Zionism and then recieving so many negative reactions from all over the world"?!
Instead, maybe its better to have a conference about the earthquake which threats the life of every Iranian in every second.
I'm still wondering that how Iranian goverment and of course still lots of Iranians(like you Mr Rad) want to play role instead of united nation and want to distribute justice in all over the world although misery and injustice is everywhere in our country!
This is not logical!

نوشته شده توسط : Maryam در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۹:۱۱ بعدازظهر

اسراییل دشمن ایران نیست. دلیل نمی شود که هر کس به شاه کمک کرده باشد دشمن ایران باشد. دلیلی هن نیست که اگر کسی ار ما حمایت نکرد طالب مرگ او باشیم. دعوای اعراب و اسراییل یک دعوای سنتی بین دو قوم و دو همسایه است. با دخالت در آن منافع مردم و کشور را به خطر نباید انداخت.

نوشته شده توسط : آرش در روز ۶ آبان ۱۳۸۴، ۱۱:۱۰ بعدازظهر

I don't understand your logogics that because Israel did not help with achieving Democracy for our nation so she is an enemy!!!! My friend! do me a favour and name a state or country who helped us in this regard! Palestinian??? Who fought against us shoulder to shoulder to Iraqi soldiers? Arab states? Islamic republic's best friends Syria, Russia or China??? The Israelis at least never directly did anything against our national interests before Islamic state came to power. Our national interests is much more nearer to Israel than these Arabs. Wish that our people would open their eyes and think and worry about IRAN not anybody else!

نوشته شده توسط : SHAHIN در روز ۸ آبان ۱۳۸۴، ۳:۲۳ صبح