<یک کد پی اچ پی (PHP) ساده برای جایگزین کردن تبلیغات عمومی گوگل چهارشنبه ۱۸ آبان ۸۴

دوستانی که از تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند می‌دانند که اولا این تبلیغات بسته به متن (text Based) است و در صورتی که تبلیغی مناسب با متن صفحه اینترنتی شما پیدا نکرد تبلیغی عمومی (که پولی به گوگل بابت آن پرداخت نمی‌شود) به جای آن نمایش داده می‌شود. گوگل البته این امکان را داده که به جای این تبلیغات در صورتی که تبلیغ مناسب با متن شما پیدا نشد، یک رنگ (مثلا هم‌رنگ زمینه وب‌سایتتان) یا یک صفحه را نمایش دهد. با در نظر گرفتن این نکته که اگر در این بخش آدرس یک صفحه html را وارد کنید بسته به اندازه تبلیغ شما بخشی از آن صفحه را نمایش می‌دهد می‌توان صفحه‌ای ساده و مناسب ساخت و آدرس آن را در مکان مربوط به آن وارد که در این صورت همیشه همان صفحه به جای تبلیغات عمومی گوگل نمایش داده خواهد شد. (مثلا برای اندازه 460 در 60 پیکسل می‌توان چنین صفحه‌ای را جایگزین کرد).

برای کمی متنوع کردن با کد پی‌ اچ‌ پی صفحه‌ای را طراحی می‌توان کرد که با هر بار بارگزاری بصورت تصادفی از بین یک مجموعه از این صفحات اچ تی ام ال یکی را انتخاب و نمایش می‌دهد.
در حال حاضر من 4 آدرس؛ (همه موسسات حقوق بشری) را در این دایرکتوری قرار داده‌ام. اگر این صفحه را رفرش کنید متوجه می‌شوید که با هر بار بارگزاری تبلیغ بصورت تصادفی از بین این چهار صفحه انتخاب می‌شود. فقط نکته‌ای که باید رعایت شود این است که فایل پی‌اچ‌پی و فایل‌هایی که از بین آن‌ها قصد انتخاب دارید نباید کنار هم در یک فولدر باشند! فکر کردم ای کد ساده را به دیگر دوستان معرفی کنم شاید به کار دوستان دیگر نیز بیاید!در زیر تبلیغ گوگل را برای نمونه وارد کرده‌ام که به احتمال زیاد به جای تبلیغ (چون زبان فارسی هنوز بین زبان‌های پشتیبانی شده برای تبلیغات گوگل نیست) صفحه‌ی مورد نظر مرا نمایش خواهد داد. البته در پلک نیز از همین روش استفاده کرده‌ام. فکر کنم در صورتی که این تبلیغات را در صفحات فارسی قرار دهید در بیشتر موارد همین تبلیغات عمومی را نمایش خواهد داد.
این نکته را هم ذکر کنم که به مسوولین گوگل هم ایمیل زدم و این کار خلاف قراردادی که با گوگل امضا می‌کنید نیست!
آلیوس :: November 09, 2005 :: کامپیوتر- اینترنت

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1340

مطالب دیگر در زمینه کامپیوتر- اینترنت

با تولید کنندگان اسپم‌های اینترنتی مبارزه کنیم - نگاشته شده در شنبه ۲۶ شهریور ۸۴ به قلم:: آلیوس
معرفی بلاگاریتم دات کام - نگاشته شده در پنجشنبه ۱۰ شهریور ۸۴ به قلم:: آلیوس
نگاهی به بعضی از خدمات جالب گوگل - نگاشته شده در شنبه ۱۳ تیر ۸۳ به قلم:: آلیوس

نظرات شما:

ٍٍُsalam. khaili khoob bood. ama man daghighan nafahmidam :D

نوشته شده توسط : Lord Kavi در روز ۱۸ آبان ۱۳۸۴، ۱۰:۲۱ صبح

با سلام
به فروشگاه اينترنتي كتاب آدينه هم سري بزنيد:
www.adinehbook.com

نوشته شده توسط : محسن در روز ۱۸ آبان ۱۳۸۴، ۰:۰۲ بعدازظهر

Remember personal info?