<انتقاد از دولت تازه ممنوع!!! جمعه ۲۷ آبان ۸۴

(لیستی كوتاه از گندهای یك روز فعالیت دولت احمدی‏نژاد)
به تازگی تبلیغات وسیعی در جهت بزرگ‏نمایی فعالیت‏های دولت جدید در رسانه‏های وابسته شروع شده كه البته كاملا طبیعی است و جز این انتظار نیز نمی‏رود. از طرف دیگر به خصوص در سیما و نیز در سخنان رهبر جمهوری اسلامی به این نكته پرداخته می‏شود كه پی‎گیری مطالبات مردم و وعده‎های داده شده برای دولتی كه فقط سه ماه است بر سر كار آمده كار درستی نیست و باید فرصت بیش‎تری به دولت داد. این هم البته سخن منطقی و درستی است كه آنانی كه دستی در كار اجرایی دارند خوب می‏فهمند و آن را قبول دارند. اما من حضور آن مقام نیمه معظم و طرف‎داران ایشان عرض می‎كنم كه انتقاد من از كارهای نكرده‏ی ایشان نیست. من به كارهای كرده‏ی ایشان و در واقع گندهایی كه در همین سه ماه زده‏اند كه كم هم نبوده است انتقاد دارم. برای دلیل این مدعا هم گندهای روز گذشته‏ی دولت ایشان را آورده‏ام تا طرف‎داران مقام نیمه‏معظم ریاست‏جمهوری و دوستان اشان بدانند كه ما فقط دلمان به حال این مملكت می‏سوزد. وگرنه ما هیچ خصومت شخصی با ایشان نداریم:
1) دبیر كل بورس استعفا داد .
این اتفاق دقیقا وابسته به حضور آدم تند و كم‏تجربه و كم‏عقلی به اسم احمدی‏نژاد در اقتصاد كشور است. وضع بورس تا حالا كه خراب بوده و با استعفای شخص فهیم و باسوادی مثل عبده بدتر نیز خواهد شد. تصور كنید شخصی مثل دكتر نهاوندیان كه این حقیر در یك برخورد جز چرند گفتن از او سراغ ندارم بخواهد سكان بورس را در دست بگیرد. چه شود!

2) وزیر ICT ایران خواستار تغییر در ساختار حاكمیت در اینترنت شد.
یكی دو روز است كه صدا و سیما با تبلیغات شدید از طرح ایران برای تغییر در ساختار حاكمیت اینترنت در جهت ایجاد نظام مشاركتی مشروط و پاسخگو تحت نظارت بین المللی كه قرار است دكتر سلیمانی در اجلاس جهانی جامعه‏ی اطلاعاتی در تونس ارائه كند خبر می‎دهد. البته تخصص ایشان مخابرات موج و به خصوص آنتن است و از ایشان خیلی بعید نیست كه ندانند حاكمیت در اینترنت اصلا معنا ندارد. به عبارت دیگر هیچ كس نمی‎تواند ادعا كند كه مالك اینترنت است و از ابتدا اینترنت بر اساس آزادی و حاكمیت توزیع شده كه عملا به بی‏حاكمیتی منجر شده است بنا نهاده شده است. البته متخصصین داخلی تیم بسیار مجرب! رئیس‏جمهور به تبیین این طرح پرداختند و مثلا اعلام كردند كه در IP نسخه‏ی چهار آدرس IP به سختی به كسی می‎دهند و بیش از نصف آدرس‏ها مال آمریكایی‏هاست و .. البته این دوستان نگفتند كه IP نسخه‏ی 6 را خود آمریكایی‏ها عمدتا پیش‏نهاد كرده‎اند و این یك موضوع كاملا فنی است كه هیچ ربطی هم به هیچ كشوری ندارد و تخصیص IP هنوز مشكل خاصی را برای شبكه ایجاد نكرده است. خلاصه این كه این حرف بسیار مسخره است و در عصری كه همه به دنبال آزادی اطلاعات می‎گردند و در سخن‏رانی خود جناب سلیمانی نیز این نكته هست پای فشردن بر محدود كردن اینترنت عملا مفهومی جز اعمال محدودیت‏های خاص بر آزادی بیان ندارد و جز دیكتاتوران را خوش نمی‏آید.
3) صدر اعظم جدید آلمان هنوز شروع نكرده خواستار برخورد سخت با ایران شد.
این هم از تركش‏های سخنان دانشمند فرهیخته در محو اسرائیل از صفحه‏ی نقشه و تشویق حضار به فریادهای بلندتر در فرستادن شعار مرگ بر اسرائیل است. آلمان یكی از بزرگ‏ترین شركای تجاری ایران است و بسیاری از احتیاجات فنی ما را در غیاب ایالات متحده و یا با واسطه تامین می‏كند. آقای رئیس‏جمهور! شما اگر ساكت شوید در بدترین حالت به محجوب بودن متهم می‏شوید كه اصلا بد نیست. قول می‏دهم اگر سكوت كنید كسی نگوید لال هستید!
4) ) سخنان معاون اول رئیس‏جمهور.
بدون شرح: داوودی با بیان اینكه «اولین مسوولیت دولت این است كه خود بسیجی باشد» گفت: ما برای این كار منشور داریم، همان‌طور كه حضرت امام(ره) گفت همه‌ی اهداف و افكارمان باید خدایی باشد و ما باید نوكر ملت باشیم. وی ادامه داد: دولت نهم می‌خواهد بسیجی باشد، هست و خواهد بود. ما باید با توجه به امكانات و توانایی‌هایی كه داریم كشورمان را با عنوان رهبر فكری دنیا معرفی كنیم.
وی در پایان عنوان كرد كه اگر عقلانیت را كنار بگذارید منحرف شده‌اید!!!


به نظر شما برای یك روز كافی نیست؟! اگر برای خاتمی هر 9 روز یك بحران ساختند (در مجموع 320 بحران) با این روندی كه این عزیز دل برادر در پیش گرفته برای چهار سال ریاست‏جمهوری حدود 6000 گند بزرگ خواهد زد كه به تنهایی برای شش دور ریاست‏جمهوری پس از وی كافی است! خدا به خیر كند.آرمین راد :: November 18, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1348
Very nice. You're site is very helpful.
Excerpt:
Weblog:
Tracked: December 11, 2005 12:19 PM
It's a very nice website you're having here.
Excerpt:
Weblog:
Tracked: December 23, 2005 03:02 PM

مطالب دیگر در زمینه سیاست

همه ما لایق "فردا" هستیم! - نگاشته شده در جمعه ۳ تیر ۸۴ به قلم:: سحر حکمت

نظرات شما:

هر سال دریغ از پارسال

نوشته شده توسط : شهرزاد در روز ۲۸ آبان ۱۳۸۴، ۳:۴۷ بعدازظهر