<نامه‌ی وارده به فانوس جمعه ۱۱ آذر ۸۴

جوابی برای "دلایلی در مخالفت با تظاهرات علیه اسرائیل"
با سلام!
از مقاله خوبتون ممنونم و خوشحالم كه به این مسائل موشكافانه اهمیت می دهید و به بررسی آن ها می پردازید. بسیاری از حرف های شما از نظر من كاملا درست اند. بسیاری را هم به چشم خود ندیده‌ام. پس نمی‌توانم نظر بدهم. اما خالی از لطف است چند حرف مهم را به شما نگویم:
فرض را بر این می گیریم كه "من" با اسرائیل مخالفم. پس مثال می زنم كه با "قتل" مخالفم. اطرافیان من به ظاهر با اسرائیل مخالفند. پس مثال می زنیم كه به ظاهر با "قتل" مخالفند.
دور از وطن من قتل وجود دارد => دور از وطن من اسرائیل وجود دارد. چند تن از اطرافیان من در باطن به قتل كمك می‌كنند => عده ای از افراد حقیقی یا حقوقی از اسرائیل حمایت می كنند.
من اگر ضرر چندانی به جامعه نرسد با قتل مخالفت می‌كنم (چون معتقدم برای دیگران آفریده شده ام. این را در بحث های فلسفی در مورد مسائل اجتماعی ثابت كرده اند.) => من اگر ضرر چندانی نبینم به تظاهرات علیه اسرائیل ادامه می دهم.

به نظر من درست است كه اسرائیل به این زودی ها و با این تظاهرات از بین نمی‌رود. اما قطع تظاهرات در افكار عمومی مسائلی را به نفع اسرائیل پدید می آورد. و همینطور سوژه ای را به دست رسانه ها برای انحراف هر چه بیشتر مردم می دهد. به نظر من ما باید فقط مخالفتمان را با اسرائیل به نمایش بگذاریم. حتی اگر 49 درصد ایران با اسرائیل باشند!!
در ضمن فقط یك اشكال بگیرم:
من كتاب‌های تاریخی در این زمینه را به طور كلی مطالعه كرده ام (كاملا از جزئیات خبر ندارم).
فهمیده‌ام كه بلی بسیاری از مسلمانان زمین‌هایشان را برای زندگی به یهودیان و پس از مدتی به بریتانیایی ها فروختند. در آن زمان مسلمانان و یهودیان به راحتی در كنار یكدیگر زندگی می كردند. اما پس از مدتی یهودی نمایانی كه از كشورهای دیگر طرد شده بودند به فلسطین رفته و دست به خرید زمین هایی می كنند.
آن ها در صدد بر می آیند تا با سوء استفاده از تورات تحریف شده خود را قانع كنند كه تصاحب سرزمین "موعود" به نفع دینشان است. پس این كار را ابتدا با كمك انگلیسی ها و سپس با كمك امریكایی‌ها انجام دادند. گفتنی است در این جریان بسیاری از یهودیان اصیل مخالف نیز كشته شدند.
اسرائیلیان "یهودی" نسیتند. یهودی نمایند. آن ها فقط با سوء استفاده از كتاب تحریف شده ی تورات قصد تجاوز به جهان را دارند. خوب است بدانید مسلمان نمایان امریكایی نیز همین كار را پیش گرفته اند. اكنون نسخه تحریف شده‌ی قرآن (استغفرالله) با نام "الفقان الحق" منتشرشده است كه در آن مثلا "جهاد" حرام شمرده شده است.
باید بیدار بود و جنگید. به یاد داشته باشید بسیاری از حرف‌ها درست اند. اما باعث از دست رفتن اتحاد می شوند
دوستدار شما
محمد

میهمان فانوس :: December 02, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1357

مطالب دیگر در زمینه سیاست

همه ما لایق "فردا" هستیم! - نگاشته شده در جمعه ۳ تیر ۸۴ به قلم:: سحر حکمت
مراسم پوززنی - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: عباس معروفی
پراکنده‌گويى در مورد انتخابات - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
چه بايد كرد؟ - نگاشته شده در دوشنبه ۳۰ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد
شكست خورديم - نگاشته شده در یکشنبه ۲۹ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد

نظرات شما:


Remember personal info?