<وارثان مدرس در مجلس هفتم جمعه ۱۱ آذر ۸۴

امروز سال‏مرگ مدرس است. او كه با قدرت در مقابل دیكتاتور قلدر ایران ایستاد و جانش را در این راه از دست داد. مقبره‏ی او در كاشمر امروز محل زیارت عاشقان آزادی و آزادگی است و در بین مردم به "آقای شهید" مشهور است و با احترام خاصی از او یاد می‏كنند.
امروز به همین مناسبت آقای "سرافراز" نامی از نمایندگان مجلس هفتم – كه افتخار آشنایی با ایشان را ندارم - در مصاحبه‏ای با رادیو قرآن از این نكته‏ی مهم یاد كردند كه مدرس سردمدار مجلس اصول‏گرا بود. ایشان افزودند كه همان طور كه امام راحل فرمودند: "مجلس در راس ملت است" و من تازه فهمیدم چرا مجلس این قدر مهم است و طبیعی است كه چنین چیزی از ملت نیز مهم‏تر باشد. حالا ما مردم باید مجلس را بر راس خود قرار دهیم كه چه بسا هست و ما تا به حال خبر نداشته‏ایم.

ایشان در ادامه فرمودند همان طور كه شهید مدرس فرمودند نمایندگان مجلس اصولگرا باید در جلسات مجلس حاضر باشند و به مباحثات به دقت گوش دهند و نیز در جلسات كمیسیون شركت كنند و كار تخصصی بر روی قوانین انجام دهند و خلاصه این كه به دقت كار خود را انجام دهند ...
من با خودم فكر كردم این‏ها را احتمالا حداد عادل به این نمایندگان بوق گفته و برای این كه تاثیر داشته باشد و اینان حس كنند خیلی مهم است كه كار كارشناسی كنند و دودره بازی نكنند گفته كه این‏ها را مدرس در كتاب "چگونه یك مجلس اصولگرا درست كنیم" نوشته و یا حتی درگوشی به حداد گفته است.
خودمانیم عجب نمایندگان بامزه‏ای داریم!

رحیم مخکوک :: December 02, 2005 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1359

مطالب دیگر در زمینه سیاست

همه ما لایق "فردا" هستیم! - نگاشته شده در جمعه ۳ تیر ۸۴ به قلم:: سحر حکمت
مراسم پوززنی - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: عباس معروفی
پراکنده‌گويى در مورد انتخابات - نگاشته شده در چهارشنبه ۱ تیر ۸۴ به قلم:: نيما قديمى
چه بايد كرد؟ - نگاشته شده در دوشنبه ۳۰ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد
شكست خورديم - نگاشته شده در یکشنبه ۲۹ خرداد ۸۴ به قلم:: آرمین راد

نظرات شما:


Remember personal info?