<کلاشینکف بخرید چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۸۵

سینما روهای بریتانیایی چند ماه پیش در تبلیغات قبل از فیلم در سینما با تبلیغی عجیب برخورد کردند که خیلی‌ها را شوکه کرد. تبلیغی به سبک فروشگاه‌های تلویزیونی با این تفاوت که به‌جای تبلیغ و فروش وسایل خانه برای فروش ده‌هزار قبضه کلاشینکف (AK47) تبلیغ می‌کند. تاثیر گذارترین بخش این تبلیغ شاید آزمونی است که یک کودک شاید 15 ساله با استفاده از کلاشینکف یک مجسمه را هدف قرار می‌دهد. بیننده‌ها در آخر تبلیغ وبا دیدن نام سازمان عفو بین الملل و توجه به این نکته که تبلیغ در ضد قاچاق اسلحه است آرامش یافتند. برای دیدن این تبلیغ فوق‌العاده تاثیر گذار اینجا را ببینید. برای خواندن در همین زمینه در سایت سازمان عفو بین‌الملل نیز اینجا را ببینید.
این تبلیغ و فیلم زیبای "جنگ خدا"* در ماه‌های اخیر توجه خیلی‌ها را به قاچاق غیر قانونی اسلحه و مافیای پس آن جلب کرده. طبق گزارش سازمان عفو بین‌الملل سالانه 8 میلیون قبضه اسلحه سبک به کل سلاح‌های دنیا (639 میلیون یا یک سلاح به ازای هر 10 نفر انسان!) اضافه می‌شود.

فیلم "جنگ خدا" (Lord of War) با بازی خوب نیکلاس کیج فیلمی واقعا تاثیر گذار است که از لحظه عنوان فیلم شما را به دنیای کثیف پشت مافیای فروش اسلحه می‌برد. به دوستانی که این فیلم را ندیده‌اند حتما آنرا توصیه می‌کنم!
چند نقل قول از فیلم:
یوری ارلوف (نیکلاس کیج): اولین و مهمترین قانون در خرید و فروش اسلحه این است: هیچ‌گاه با اسلحه خودت نباید هدف قرار بگیری!

جک ولنتاین (اتان هاوک؛ افسر اینترپل) خطاب به یوری ارلوف: خواستم بهت بگویم که برو به جهنم ولی فکر کنم که تو الان در جهنم هستی.


Yuri Orlov(Nicolas Cage): The first and most important rule of gun-running is: never get shot with your own merchandise.

Jack Valentine (Ethan Hawke) to Yuri Orlov: I would tell you to go to hell, but I think you're already there.

مطلب سازمان عفو بین الملل در مورد این فیلم

برای اینکه قدمی در این راه بردارید نیز می‌توانید به کمپین Million Faces بپیوندید و عکس خود را به عکس نزدیک به یک میلیون نفری که برای کنترل اسلحه این کمپین را امضا کرده‌اند اضافه کنید.

این مطلب را هم ببینید ( Control Arms: Lobby of Parliament May 10th 2006 ).

دوست خوبم کامبیز هم در مورد کلاشینکف مطلبی نوشته که دوستان می‌تونن استفاده کنند. من هم به زودی نوشتن جدی در AK 47 رو آغاز خواهم کرد.

* نام فیلم را به جای خدای‌ِ جنگ، جنگ خدا نوشتم چون در اصل فیلم هم این نامی است که یکی از رهبران آفریقایی به نیکلاس کیج می‌دهد و به جای Warlord از Lord of War استفاده می‌کند.آلیوس :: April 26, 2006 :: حقوق بشر

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1448
کلاشینکف بخرید
Excerpt:
Weblog: حسن درويش پور
Tracked: April 28, 2006 04:35 AM

مطالب دیگر در زمینه حقوق بشر

"صدایی ایجاد کنید" - نگاشته شده در جمعه ۲ دی ۸۴ به قلم:: آلیوس
چرا با اعدام مخالفم - نگاشته شده در شنبه ۲۳ مهر ۸۴ به قلم:: آلیوس
شنبه‌ای‌ در کلن - نگاشته شده در پنجشنبه ۳ شهریور ۸۴ به قلم:: آلیوس

برای دیدن همه نوشته های فانوس در این زمینه آرشیو حقوق بشر را ببینید.

نظرات شما:

سلام .... به امید نابودی اسلحه ها ....کنترلش نمیشود کرد و خواستی هم نیست که سرمایه داری و نظامی گرایی بدجوری به هم چسبیده و مربوط هستند

نوشته شده توسط : آرمین گیله مرد در روز ۶ اردیبهشت ۱۳۸۵، ۹:۲۳ بعدازظهر

Remember personal info?