<مرگ شعبان جعفری و صدای آمریکا پنجشنبه ۲ شهریور ۸۵

با مرگ شعبان بی‌مخ در سال‌روز کودتای ننگین 28 مرداد، تقارنی جالب رخ داد که نگاه‌ها را به خود جلب کرد. اما انعکاس این خبر در صدای آمریکا، نشان از نفوذ فراوان سلطنت‌طلبان در این رادیو و نیز در محافل سیاسی آمریکا دارد. صدای آمریکا که از روز حمله‌ی آمریکا به افغانستان تمام تلاشش را در توجیه جنگ و نمودن شخصیتی والا و صلح‌طلب!!! از جرج بوش به کار برده است، آن گونه که روی صدای جمهوری اسلامی را در برخی موارد سفید کرده است، در مورد این خبر چنین می‌نویسد:

"شعبان جعفري در سالگرد بيست و هشتم مرداد در آمريکا درگذشت
http://enews.voanews.com/t?r=218&ctl=1390325:2AC33A3
شعبان جعفري، ورزشکار باستاني، و پايه گذار باشگاهي براي پيشبرد اين ورزش در ايران، که از وي در تاريخ سياسي معاصر ايران،بخصوص وقايع نخستين دهه 1330 بارها نام برده شده است، امروز ، بيست و هشتم مرداد 1385، در آمريکا، در شهر لس آنجلس، در هشتاد و پنج سالگي درگذشت.

شعبان جعفري بسياري از جنبه هاي پرفراز و نشيب زندگي خود را در کتابي زير عنوان " - شعبان‌ جعفري‌، بهار ???? - لُس‌آنجلس‌ " که حاصل گفتگوهاي هما سرشار نويسنده و محقق ايراني است ، شرح داده است.

وي در صحنه ورزش باستاني باشگاهي را که زورخانه جعفري نام گرفته بود بوجود آورد که در انقلاب بيست و دوم بهمن 1357 به تصرف جمهوري اسلامي در آمد."

و خلاصه این که این ورزش‌کار محبوب چه قدر مظلوم بود!!!

متاسفانه سیاست‌مداران کاخ سفید همان قدر که در میدان دادن به لابی صهیونسم اشتباه می‌کنند و متضرر می‌شوند، در میدان دادن به سلطنت‌طلبان که حقیقتا در میان مردم جای‌گاهی ندارند نیز مرتکب اشتباه بزرگی شده‌اند. با این تفاوت که لابی صهیونیسم ریش عمو سام را در اختیار دارد و چاره‌ی چندانی در متابعت از خواست اسرائیلی‌ها ندارند ولی سلطنت‌طلبان ایران واقعا قدرتی ندارند و همین را هم شاید از سر حمایت‌های اسرائیلی‌ها از آنان داشته باشند.پرنده در قفس :: August 24, 2006 :: سیاست

نشانی دنبالک (Trackback) برای این مطلب:
http://www.fanusian.COM/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/1487

مطالب دیگر در زمینه سیاست


برای دیدن همه نوشته های فانوس در این زمینه آرشیو سیاست را ببینید.

نظرات شما:


Remember personal info?